Vybavení

Potřebujete zchladit? Tak s tím Vám pomůže klimatizace!

Je parné léto, Vy nasednete do svého vozu, pustíte klimatizaci a hurá domů. Příjdete domů a tam je nesnesitelné horko a dusno. Co teď? Otevřít okno? Pokud si chcete z venku pustit domů více tepla, tak prosím. Tak pustit klimatizaci! A Vy máte klimatizaci do domu? Pak gratulujeme, jste jedni z mála.

Snad už většina lidí má klimatizaci v autě, ale domů si ji nechtějí pořídit. Hlavním argumentem většinou bývá, že nějaká ohromná, nevzhledná krabice nesmí překročit práh bytu. Přitom jsou to jen zažité předsudky, které se už léta nezakládají na pravdě.

Nejvhodnější klimatizací do bytu je nástěnná klimatizace, ale můžete si vybrat i klimatizační jednotky kazetové, klimatizace podstropní, parapetní nebo zabudované kanálové. Klimatizace do kanceláře, domu i bytu mají vnitřní díl s tichým ventilátorem, chladičem, filtrem vzduchu a někdy i ionizátorem. Bývají pověšené na zdi místnosti, pod oknem, nade dveřmi, v mezistropu atd. Venkovní část klimatizace je většinou umístěna na fasádě domu nebo na střeše.

Mobilní klimatizace je nejjednodušší klimatizační jednotka, která se obejde bez odborné montáže. Tento typ klimatizace je rychlé a levné řešení, které Vás ochrání před horkem. Nevýhodou může být hlučnost, která je způsobená umístěním kompresoru ve vnitřní jednotce. Hladina hluku se pohybuje kolem 50 dB u značkových typů a méně kvalitní výrobky přesáhnou 60 dB.

Centrální klimatizace funguje na principu jedné venkovní klimatizační jednotky, na kterou můžete napojit až 16 klimatizačních vnitřních jednotek. Tento systém je řízen počítačem a má tu výhodu, že v létě si zapnete chlazení a v zimě vytápění. Vytápění pracuje na principu tepelného čerpadla vzduch – vzduch. Centrální klimatizace šetří až 2/3 elektrické energie a zaručuje Vám stabilitu výkonu.

Všechny typy klimatizací Vám nabízí společnost KLIMA RAPID. Tato společnost zastupuje klimatizace značeky MIDEA pro Českou republiku a Slovensko a provádí také kompletních dodávky klimatizací DAIKIN, Panasonic, Sanyo, Toshiba, MIDEA, Mitsubishi, Fujitsu. LG i dalších značkových zařízení. Pro více informací navštivte web www.klimarapid.cz nebo využijte zelené linky 800 100 343. Klimatizace můžete také zakoupit on-line na našem e-shopu http://obchod.klimarapid.cz/ 

Napište komentář