Obežeňte dlažbu stylovým obrubníkem. Bude vypadat božsky!

Rozhodli jste se pro pokládku betonové dlažby? V tom případě nezapomeňte na to, že bez vhodně zvoleného ohraničení nemůže výsledek vypadat dokonale. Ohraničením máme na mysli betonové obrubníky, které jsou velmi odolné vůči mechanickému poškození a jejich životnost je vskutku dlouhá. V následujících řádcích se dozvíte, proč si vybrat obrubník z vibrolisovaného betonu a kde najdete široké spektrum designových variant. Betonová dlažba je populární pro nadstandardní odolnost. Stejné vlastnosti mají také obrubníky. Ty z vibrolisovaného betonu rozhodně – jsou stabilní, nerozhodí je výkyvy počasí a k tomu přičtěte atraktivní tvarové provedení. Potřebujete snad další důvody, proč se rozhodnout právě pro tento materiál?

Proč se rozhodnout pro betonové obrubníky?

Kvalitní výrobky mají tyto mechanicko-fyzikální vlasntosti – jsou pevné v tlaku i v tahu, odolají vůči obrusu povrchu a nevadí jim voda, mráz ani chemické látky určené na rozmrazování. Zároveň by měly mít minimální nasákavost, což vibrolisovaný beton splňuje do puntíku. Předpokládáme, že od obrubníku vyžadujete také barevnou stálost. I v tomto ohledu je vibrolisovaný beton jasnou volbou, protože se při výrobě probarvuje v celé hmotě. Dojde-li k odlomení kusu obrubníku, na první pohled nic nepoznáte. Co se týče barev, k mání jsou obrubníky v přírodní šedé i v jiných odstínech (např. atraktivní černá, karamelová, hnědá apod.).

Opravdu obrubníky potřebujete?

Účelem obrubníků je zpevnění okrajů vydlážděné plochy, ale také oddělení dlažby na více sekcí. Mimo to mohou rozdělovat více ploch s různou výškovou úrovní. Používají se nejen na zahradách, ale i ve městech. Poslouží vám k lemování venkovního posezení a na dalších místech, kde svými rozměry zapadnou. Po kvalitních betonových obrubnících se můžete poohlédnout na www.presbeton.cz. Společnost PRESBETON patří k předním českým výrobcům a nabízí vysoce kvalitní řešení za příjemnou cenu.

Publikováno: 25. 03. 2016

Kategorie: Zahrada

Autor: Alena Procházková

Tagy: betonové obrubníky