Finská sauna vám přináší jiné způsoby saunování

Saunování je dneska trend a hotel nebo pension bez wellness služeb už je dneska spíše vzácností. Kromě klasické páry vznikající poléváním žhavých kamenů vodou se ujalo i suché provedení, kdy tytéž kameny jen zahřívají prostor tzv. finské sauny, a nikdo na ně nic neleje. První model zvyšuje také vlhkost vzduchu buď ve vlnách, nebo předem zvolený stupeň udržuje tzv. výparník, který funguje automaticky.

Když vás to opravdu chytne...

Není vůbec vyloučeno, že si finskou saunu a její zdravotní benefity oblíbíte a začnete se tomuto zdravému relaxu věnovat pravidelně. A třeba vás dokonce napadne, že by nemuselo být od věci mít saunu doma jen pro sebe a rodinu a nemuset nikam jezdit nebo se orientovat podle cizí provozní doby. V takových případech není nic jednoduššího, než nás kontaktovat a domluvit se na projektu a jeho následné realizaci pro splnění vašeho snu. Naši lidé prozkoumají cílové místo (chatu, dům, byt) a navrhnout ideální řešení. To spočívá v kombinaci tvaru, materiálu a případných doplňků finské sauny. Můžeme například přidat i terapii nebo oblíbené prosklení prostoru. Finské sauny vyrábíme a stavíme jen v rámci České republiky a pouze ručně.

Zdravotní přínos, který nelze zpochybnit

Finská sauna je asi nejznámějším druhem v této oblasti. Ve zdravé míře posiluje saunování organismus, uvolňuje svaly a pomáhá i při hubnutí, nenahrazuje ovšem zdravý životní styl. Také zlepšuje termoregulaci a vyplavuje z těla veškeré toxiny. Pokud otravuje nedokrvování končetin nebo podobné neduhy, je finská sauna výbornou cestou ke zlepšení tohoto stavu. V psychické rovině i jako výsledek předchozích dopadů přináší lepší náladu a zbavuje stresu či depresí. Do těla vyplavuje endorfiny a vede ke skutečnému uvolnění celého těla i mysli. Endorfiny jsou tzv. hormony štěstí a jejich přítomnost řetězově působí na další složky v mozku, takže se člověk cítí obecně lépe. Naše firma nabízí jak vnitřní, tak i venkovní provedení finské sauny.

Všeho ovšem přiměřeně

Aby saunování mělo skutečně blahodárný dopad na váš organismus, dodržujte intervaly pobytu uvnitř. Člověk by v ní neměl totiž setrvávat příliš dlouho. Teplota je doporučen na 90 – 100 stupňů Celsia s vlhkostí kolem 20%. Doporučená míra pobytu najednou je 5 – 15 minut. V případě začátečníků doporučujeme hlavně kratší intervaly pobytu uvnitř a tyto postupně prodlužovat - klidně od jednotlivých minut. Saunování je poměrně intenzivní záležitost a pro netrénovaný organismus jde o druh šoku. Před koupí samotnou si její účinky na své tělo vyzkoušejte, pokud by vám způsobilo saunování potíže, proberte téma se svým lékařem. Finské sauny působí na tělo a posléze duši velmi pozitivně, ale všeho moc je vždy špatně.

Publikováno: 08. 11. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: Alena Procházková