Jak vyčistit fasádu snadno a rychle?

Vzpomínáte na dobu, kdy byla fasáda vašeho domu zbrusu nová a sklízela obdivné pohledy od sousedů i náhodných kolemjdoucích? Nic netrvá věčně a je otázkou času, kdy se na povrchu fasády nahromadí atmosférické nečistoty či se na ní rozroste plíseň nebo jiné mikroorganismy. A najdou se i další zdroje znečištění, mezi které patří graffiti. Nemusíte však smutnit – když lze vrátit původní vzhled starožitnostem, proč by to měl být problém v případě vašeho domu? Nepřestávejte číst a dozvíte se, jak na to.

Co obvykle hyzdí fasády?

K nejčastějším zdrojům znečištění patří usazený prach a bahno, mechy, lišejníky, plísně, barva ze spreje a stopy po lihových fixech.

Proč čištění neodkládat?

Samozřejmě se můžete s nehezkým vzhledem domu smířit a najít si důvody, proč se do čištění nepouštět. Raději si však vezměte k srdci důvody, proč není dobré význam pravidelného čištění fasády podceňovat: zvýšení ceny nemovitosti, zlepšení izolačních vlastností fasády a vnitřního mikroklimatu, zpomalení degradace materiálů.

Možná to zvládnete sami

Použijete-li vhodně zvolené prostředky a správnou techniku, pak bude vyčištění fasády naprosto bezproblémové. Jenomže kde vzít speciální stroje, které mají k dispozici profesionální firmy? V případě vyššího stupně znečištění je mnohem pohodlnější kontaktovat odborníky. Ušetříte spoustu času a předejdete riziku, že vaše snaha přijde nazmar. Profesionálové používají efektivní metody, jako je například pískování. Vyčistí téměř vše a nezastaví je ani graffiti. Pískování Praha a související čistící služby zajišťuje například AXIOM REAL, která se podílela také na čištění Karlova mostu a dalších významných kulturních památek Obyčejné nečistoty můžete odstranit vlastními silami. Vystačíte si s demineralizovanou vodou a speciálním kartáčem (pořiďte si takový, který je určen pro čištění typu vaší fasády a danému druhu nečistot).

Publikováno: 01. 09. 2017

Kategorie: Čistící služby

Autor: Alena Procházková