Jak se připravit na přebalování miminka

Už se pomalu blíží datum porodu a vy si lámete hlavu nad tím, jak se připravit na příchod vašeho miminka? Určitě máte připraveno oblečení, kočárek, ale už víte, kde budete miminko přebalovat? Výměna plenek určitě nebude neoblíbenější aktivitou, o to důležitější bude se na ni připravit. Určitě si doma připravte přebalovací místo, kde budete mít vše potřebné po ruce. Hodit se bude přebalovací komoda, nebo stůl, který nemusí být nutně nový. Nejdůležitější bude, aby miminko bylo v bezpečí. Nejoptimálnější bude je umístit do rohu místnosti, miminko nebude moci z přebalovacího místa spadnout.

Co vše potřebujete pro přebalování?

Hodit se budou samozřejmě úložné prostory na jednorázové plenky – v prvním roce života jich spotřebujete opravdu velké množství. Dále budete potřebovat přebalovací podložky, které vám pomohou udržet přebalovací místo v čistotě, hodit se budou i do přebalovací tašky na cesty. Stejně tak přijdou k ruce na cesty i vlhčené ubrousky. Popřemýšlejte nad tím, že pořídíte nad přebalovací místo i nějaké ty poličky, na které umístíte další drobnosti. Dětská kosmetika – olejíček po koupání, pudr na zadeček, krém na opruzeniny, hřebínek, nůžtičky – vše budete mít po ruce. Na poličku můžete zavěsit nějaké hračky, čím výraznější, tím lepší. Miminka mají rády kontrastní barvy – hračky zabaví vaše miminko při přebalování a vy celý proces zvládnete rychleji.

Kam s použitými plenkami?

Velmi pohodlné bude, pokud v blízkosti přebalovacího místa budete mít koš na použité pleny. Kupte ten speciální, jež zabalí každou plenku zvlášť do voňavého sáčku a nebudete tak muset vynášet odpadky tak často. Připravte si i speciální přebalovací tašku, kam dáte menší balení dětské kosmetiky, vlhčené ubrousky, alespoň 4 plenky a voděodolné pouzdro na očkovací průkaz vašeho miminka. Také uzavíratelné sáčky na použité plenky. Takovou tašku budete moci sebou brát k lékaři, na procházku, či na návštěvy. Pokaždé její obsah doplňte, bude se to hodit na dobu, kdy se budete muset s miminkem rychle vydat na cesty. Taška by měla být dostatečně velká, aby se do ní vešlo náhradní oblečení a později i nějaká ta svačinka a hračka.

Publikováno: 14. 11. 2021 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Alena Procházková