Jak na rychlou a bezproblémovou stavbu střechy?

Stavíte dům a čeká vás realizace střechy, která bezesporu patří k nejdůležitějším architektonickým prvkům? Předpokládáme, že vyžadujete rychlý a naprosto profesionální přístup firmy, které stavbu střechy svěříte. Společně se zkušenými klempíři a pokrývači z firmy klempířství České Budějovice – SH & RP METAL s.r.o. jsme pro vás připravili praktického průvodce. Budete-li se řídit následujícími doporučeními, budete mít brzy nad hlavou krásnou a spolehlivou střechu.

Vše začíná u kvalitního projektu

Střecha je naprosto zásadní prvek, a proto by realizaci měla předcházet kvalitní projektace. Nezapomeňte ani na stavební povolení, bez kterého se při stavbě střechy neobejdete.

Vhodný materiál a krytina

Volba materiálu a střešní krytiny patří k nejdůležitějším rozhodnutím. Jedině kvalitní klempířské prvky a certifikovaná střešní krytina zajistí, aby střecha vydržela v původním stavu po mnoho let a odolala nevlídnému počasí. Pro členitější střechy s např. větším počtem vikýřů jsou vhodné menší formáty střešní krytiny. U jednoduchých střech se naopak používají velkoformátové střešní tašky.

Systémové řešení je nejrychlejší

Neztrácejte čas komunikací s několika samostatnými řemeslníky nebo firmami. Obraťte se na někoho, kdo vám zajistí veškeré služby od A do Z – tak jako klempířské práce České Budějovice. SH & RP METAL s vámi prokonzultuje výběr produktů a poradí vám vhodné řešení. Postará se i o samotnou realizaci a vy přijdete k hotovému. Zavedená společnost působí na trhu řadu let a má za sebou množství realizovaných projektů. Klempíři a pokrývači používají kvalitní materiály a dodržují moderní technologické postupy.

Detaily spolupráce jsou zakotveny ve smlouvě

Podrobná písemná smlouva je klíčem k úspěchu. Ať už si nakonec na stavbu střechy pozvete kohokoliv, v žádném případě by práce neměla probíhat jen „na dobré slovo“. V takovém případě by řemeslník nemusel dodržet termíny a mohl by vás ošidit na materiálech. Díky uzavřené smlouvě minimalizujete rizika a v případě problémů se budete moct efektivně bránit soudní cestou.

Publikováno: 14. 05. 2016 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Alena Procházková