Svislé kouřovody jako komíny tam, kde prostor více nedovolí

Snažíte se vymyslet, jakým způsobem do místnosti vestavit nová krbová kamna, ale bojujete s prostorem, který není dostatečně velký k tomu, aby se zde vešel i komín? Nerezové komíny představují moderní variantu odkouření, které využijete nejen pro potřeby krbu, ale také pro všechny typy spotřebičů.

Výhody kouřovodů

Výhody, kterými se svislé kouřovody pyšní jsou nízká hmotnost, cena a obrovská úspora místa. Svislé kouřovody je možné umístit do dřevostaveb, mají atraktivní vzhled, jejich montáž je jednoduchá. Kouřovod je možné využít v interiéru i exteriéru a po montáži je ihned připraven k použití. Tyto konstrukce je dále také možné částečně osově uhýbat pomocí kolen. Nezapomínejte však na to, že při čištění je nutné zajistit péči o komín v těchto místech.

Prodloužení komína a zajištění lepšího tahu

Pokud budete potřebovat komín navýšit anebo budete mít pocit, že je jeho tah nízký, je možné pořídit na něj komínový nástavec. Jeho vnitřní i vnější část je vyrobena z nerezové oceli. Hodí se pro tuhá, kapalná a plynná paliva a je vhodný pro přetlakový i podtlakový provoz. Vybírat můžete podle výšky, která je od jednoho do dvou metrů a také na základě průměru od 160 do 200 mm.

Jak na čištění nerezového komína

K čištění nerezových komínů je nutné přistupovat zodpovědně a čištění provádět alespoň 2x do roka. K čištění vždy používejte nástroje, které jsou pro čištění komína vyrobeného z nerezu určeny. Mezi kartáči a strojky můžete vybírat z různých štětin – ocelový plochý drát, nylon, nerez nebo silon, případně pak nerezový komínová strojek, který je navíc opatřen gumovým závažím. Kromě kulatého kartáče je možné zvolit také hranatý kartáč. Dále máte na výběr z více nádstavců, kterými jsou buď ocelová lana nebo vymetací pružné tyče.

Publikováno: 31. 10. 2022

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Alena Procházková