Koupání v bazénu? To už je dávno out!

Máte zahradu a chcete si pořídit bazén pro letní osvěžení? Pokud však dáváte přednost kouzlu přírodního koupání, můžete si takové vybudovat i na Vaší zahradě. Zahradní jezírka se postarají o zkulturnění a doladění Vaší zahrady. A co potom ten úžasný pocit až si půjdete zaplavat do svého soukromého přírodního „koupaliště“. 

Hezké, ale co údržba jezírka?

Mnoho lidí by si koupacím jezírkem splnilo svůj sen, ale odradí je náročnost čištění. A to je škoda, protože s čištěním koupacího jezírka si nemusejí dělat starosti. K čištění vody v jezírku nebudete potřebovat žádnou chemii, tudíž můžete zachovat zcela přírodní ráz jezírka se vším všudy. Dnešní používané technologie biologického čištění vody v jezírku jsou na vysoké úrovni.

Pondovac 3

Například vysavač pro jezírka Pondovac 3. To je nepostradatelný pomocník pro majitele zahradního jezírka, biotopu nebo velkého koupacího jezera. Vyřeší problém se sedimentem, který se pozvolna usazuje na dně jezírka, kde proudí voda pouze minimálně (v některých případech neproudí vůbec) a tudíž nedochází k odplavení nečistot do sacích košů čerpadel a spodních výpustí. Pokud by jste nečistoty neodstranili, mohlo by to vést k zakalení vody a růstu řas. Navíc by to kazilo celkový dojem jezírka. O čistotu vody v nádrži se postará filtr pro zahradní jezírko a čistotu dna má na starosti právě Pondovac 3. O listí a prach na vodní hladině se postará skimer, ale kdyby se přece jen stalo, že to bude nad jeho síly, vysavač pro jezírka se o ně postará. Ten, kdo má na dně jezírka hladkou folii, nebude mít s odsáváním nečistot žádné problémy. Vysavač Pondovac 3 si však poradí i s jezírky, které mají na svém dně vrstvu kamení, štěrku nebo kačírku. Vysavač je zkonstruován tak, aby mu nevadilo ani nasátí kamínku, valounku, větvičky nebo chumáče řas. Jestli nevěříte, nejdříve si tento vysavač půjčte na zkoušku v půjčovně a pak si můžete koupit fungl nový stroj nebo již použitý za sníženou cenu. To vše Vám nabízejí Zahradní jezírka OASE.

Publikováno: 23. 10. 2012

Kategorie: Vybavení

Autor: Alena Procházková