Vyrobte si zahradní nábytek na míru

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit letošní léto, a ať děláte, co děláte, peníze ve vaší peněžence nepřibývají a na zahradní nábytek už zkrátka nezbývají prostředky? Vyřešte to chytře. I krásný zahradní nábytek vás nemusí vyjít na velké peníze, a může vydržet dokonce dlouhá léta. Stačí přidat ruku k dílu a vybírat nadčasové kousky.

Zahradní nábytek z bazaru

Kdo říká, že si musíte nutně pořizovat nový zahradní nábytek. Čas, který strávíte projížděním bazarů, se vám vrátí v podobě ušetřených peněz. Nebojte se koupit oprýskaný nábytek, ze kterého trčí šrouby, ale má kvalitní konstrukci. Dobrým základem pro váš nový zahradní nábytek může být i kovový stůl, který je již trochu zrezlý. Lze použít speciální přípravky, které jsou poměrně levné a účinné. Následný nátěr barvou může být také otázkou několika minut. Snadno si poradíte i s nátěrem dřevěného zahradního nábytku, který má při správné údržbě dlouhou trvanlivost. V bazaru má ale smysl hledat nábytek dřevěný nebo kovový. Ten z plastu obvykle za léta používání degraduje tak, že je již neobnovitelný.

Poptejte se přátel

Zavolejte jim anebo rovnou navštivte své kamarády, přátele a známé a rozhodně nevynechejte ani rodinu. Možná, že někteří z nich se budou chtít zbavit starého zahradního stolu anebo zahradních židlí, které by ještě mohly plnit svoji funkci, dopřejete-li jim trochu péče. Stačí přebrousit, natřít, ošetřit šroubové spoje a ze starého venkovního nábytku se rázem stane designový kousek, kterým se budete rádi chlubit.

Levnému plastovému zahradnímu nábytku se raději vyhněte

Všichni známé klasiku českých zahrad. Každý si snad někdy koupil plastový zahradní stůl s několika křesly, která se po jedné sezóně používání rozpadla. Pokud jste měli štěstí, vydržela vám sezóny dvě, ale to je celé. Levný plastový nábytek opravdu není cestou, jak na zahradním nábytku ušetřit. Pokud si chcete pořídit plastový zahradní nábytek, vsaďte raději na umělý ratan, který je sice poněkud dražší, ale zato vydrží dlouhá léta. Zvládne dokonce přežít i nástrahy počasí. To znamená, že není nutné ho chránit před deštěm a často ani uklízet před zimou. Nábytek z umělého ratanu navíc velmi dobře vypadá a nehrozí vám od něj ani žádné nebezpečí nebo úraz.

Publikováno: 07. 06. 2022

Kategorie: Zahrada

Autor: Alena Procházková