Výrobní materiály

Plasty všude okolo nás

Plasty

Plasty či jinak plastické hmoty jsou syntetickými nebo polosyntetickými polymerními materiály s obsahem dalších látek zlepšující jejich užitné vlastnosti (např. odolnost proti teplotě a stárnutí, tvrdost, zvýšení pružnosti apod.). Výhodami plastů jsou nízká hustota, chemická odolnost, jednotnost složení a struktury a dobrá zpracovatelnost energeticky málo náročnými technologiemi jakými jsou vstřikování, lisování, lisostřik, vyfukování, lití apod.

S plasty přicházíme do kontaktu každý den, jelikož se využívají v domácnosti (např. plastové nádobí a hračky), elektronice či elektrotechnice (vypínače, zástrčky aj.), ve výpočetní (součást monitorů, PC, klávesnic, myší) a sdělovací technice (kryty mobilních telefonů) a dalších průmyslových odvětvích.

KOVELIS PLASTY s.r.o.

Lisováním a vstřikováním plastů a výrobou plastových dílců se zabývá kvalitní lisovna plastů společnost Kovelis Plasty s.r.o. s pobočkou v Náchodě a současně provozující internetové stránky KOVELIS PLASTY s.r.o. lisovna plastických hmot. Jednotlivé plastové dílce vyrábí z granulovaných termoplastů, zejména z polypropylénu (PP), polyetylénu (LDPE, HDPE), polyamidu (PA6) a polystyrénu (PS). Kromě standardně vyráběných produktů, jež jsou součástí katalogu, se společnost Kovelis Plasty s.r.o. specializuje také na zakázkovou výrobu dílců různých rozměrů a barev dle přání a požadavků zákazníků a to v malých i větších sériích a výrobu forem. Výroba plastových dílců probíhá technologií vstřikování na vstřikovacích strojích.

Strojním vybavením společnosti Kovelis Plasty s.r.o. k vstřikování plastů jsou vstřikovací stroje (lisy) Arburg Allrounder, vstřikovací stroje (lisy) CS 88-63 a sušička granulátů. Vstřikovací lisy jsou řízeny počítačovými programy Selogica.

Nabízenými produkty této firmy jsou kruhové, čtvercové, obdelníkové a oválné návleky-koncovky a patky-koncovky přírodní bílé či černé barvy k ochrannému a vzhledovému ukončení trubek a profilů, dále šrouby a matice s plastovou hlavou, záslepky a kryty šroubů a matic, pouzdra, rozpěrné kroužky a podložky, kolečka a rolny a produkty pro školní nábytek (podložky pod sedátka, stavitelné patky duté, návleky, patky).    

Napište komentář