Rekuperace do jedné místnosti: Možnost, jak žít zdravěji a ušetřit za teplo

Toužíte po zdravějším a energeticky nenáročném bydlení? Jednou z možností je instalace systému pro rekuperaci tepla. Rekuperací je myšleno zpětné získávání tepla z odpadního vzduchu a následné předání tohoto tepla čerstvému vzduchu proudícímu dovnitř. Rekuperací tak získáte přísun čistého vzduchu a výrazně zredukujete tepelné ztráty způsobené větráním. Klasický systém se skládá ze dvou základních částí – rekuperační jednotky a potrubí. Ale co obyvatelé bytů? Pro ty je jako stvořená decentralizovaná rekuperační jednotka neboli rekuperace do bytu.

Největší výhody rekuperace

Jednoznačným benefitem rekuperace tepla je výrazně zvýšení kvality vzduchu. Jedním z důvodů nedostatečného větrání je obava u úniku tepla, která se díky rekuperaci rozplyne. Dalším důvodem může být hluk z ulice nebo jen fakt, že na větrání zapomínáme. Přítomnost rekuperace ocení všichni členové domácnosti a především alergici. Další výhodou rekuperace je eliminace problémů s nadměrnou vlhkostí, která se může objevit po rekonstrukci, v souvislosti s výměnou či utěsněním oken. Co se týče úspory peněz za teplo, týká se nízkoenergetických či pasivních domů, ale také a domácností s vysokými výdaji za teplo. Rekuperace není rentabilní pro majitele starších domů, kteří k vytápění používají např. levné dřevo z místních zdrojů.

Co je to rekuperace do bytu?

Rekuperace do jedné místností je levnější než běžné centralizované systémy. Instalace je rychlejší a méně náročná, protože není zapotřebí výrazných stavebních úprav. Odpadá nutnost realizace potrubí a proto lze navrhnout řešení s ohledem na specifické potřeby obyvatel. Za zmínku stojí také o cca 20 % nižší provozní náklady oproti běžné rekuperaci. Veškeré důležité informace o decentralizované rekuperaci vám rádi prozradí profesionálové ze společnosti Turbovex, která se již přes 40 let věnuje vývoji a prodeji. Aktuální nabídku najdete na www.turbovex.cz.

Publikováno: 01. 02. 2016

Kategorie: Energie

Autor: Alena Procházková

Tagy: rekuperace do bytu | rekuperace do jedné místnosti