3 důvody, proč zvolit stojánkové baterie

Při výběru baterií pro kuchyňskou linku je prvním rozhodujícím prvkem to, zda budou stojánkové či nástěnné. Proč je lepší zvolit právě první z obou možností? Podívejte se na základní přehled.

Způsob umístění je důležitý

V dnešní době se většina baterií pro kuchyňské linky provádí tak, že se umisťují přímo na plochu dřezu. Takto zabudované baterie se nazývají stojánkové. Je ale možno je také umístit přímo na zeď, kde budou ukryty. Tato varianta s sebou však přináší jednu významnou nevýhodu. Tou je fakt, že při ukončení její životnosti bude nutno celý prostor opět uvolnit a přistoupit k výměně celé baterie. Mnohdy tak vysekáváte dlaždice, případně jste nuceni odstranit zástěnu kuchyňské linky.

Jednodušší výměna i manipulace

Stojánkové baterie jsou tak mnohem lepším řešením, jejich výměnu zvládnete zcela svépomocí. Mezi další přínosy tohoto typu dřezové baterie se řadí také fakt, že s ní se mnohem lépe pracuje při každodenní činnosti v kuchyni. Pohodlné používání je tak zajištěno.

Stačí znát rozměry

Abyste si vybrali správnou stojánkovou baterii, stačí vám bohatě znát rozměry otvorů na odtok vody a pro baterii samotnou. Pouze s těmito údaji si již můžete vybírat tvary a funkce, které bude mít. Montáž pak zvládne i nezkušený uživatel, případně vám s ní pomůže šikovný řemeslník.

Celá řada funkcí i materiálů

Zatímco nástěnné koupelnové baterie se postarají o základní přístup k vodě, stojánkové baterie toho umí podstatně více. Některé modely dokonce zvládnou provzdušňovat přiváděnou vodu, čímž vám pomáhají snižovat náklady za vaši domácnost. Dnešní materiály jsou také rozmanité. Jistě uvítáte nejen možnost výběru materiálu a povrchové úpravy, ale také barevného doladění, které bude korespondovat s designem celého kuchyňského prostoru.

Stojánkové baterie jsou v mnoha směrech výhodnější než ty, které se dají zabudovat do zdiva.

Publikováno: 30. 01. 2022

Kategorie: Praktické rady

Autor: Alena Procházková