Na co si dát pozor při výběru postele a sedací soupravy?

Pustili jste se do zařizování bydlení a máte z toho hlavu jako balón? Není divu – současná nabídka nábytku a vybavení je neskutečně široká a není jednoduché vybrat správně. Proto jsme pro vás připravili několik praktických tipů, které se vám budou při výběru hodit. Zaměřili jsme se na postele a sedací soupravy, tedy na ten vůbec nejdůležitější nábytek.

Za postel a matraci můžete výrazně ušetřit

Spánkem trávíme přibližně třetinu života. Tuto informaci zákazníkům prodejci s oblibou připomínají. Na druhou stranu mají pravdu, protože bez kvalitní postele (resp. matrace) je perfektní spánek nedosažitelná záležitost. Dokonalá postel je dostatečně prostorná, stabilní, nevrže a navíc i dobře vypadá. Od matrace požadujte špičkový komfort – tedy optimální tvrdost, dobrou prodyšnost, tvarovou stálost a zdravotní nezávadnost. Může se zdát, že za výše uvedené vlastnosti zaplatíte astronomickou částku… Vy však můžete výrazně ušetřit tak, že si pořídíte celý komplet – tedy postel s matrací. Jako výhodné sety jsou k mání jednolůžka i manželské postele. Konstrukce postele je z masivního dřeva, matrace z atestované polyuretanové pěny se snímatelným potahem.

Sedací souprava musí reprezentovat váš dobrý vkus

Nedílnou součástí obývacího pokoje je sedačka. Při výběru sedací soupravy dbejte na správnou velikost, materiál a praktičnost. To v praxi znamená, že sedačka musí poskytovat dostatek místa a zároveň nezabírat zbytečně moc prostoru. To samozřejmě neplatí pro velké obývací pokoje, tam naopak větší sedačka opticky rozdělí místnosti. Materiál musí se musí snadno čistit a být příjemný na omak. Barvu potahu volte s ohledem na ostatní barevné kombinace v místnosti. Pokud sdílíte domácnost s menšími dětmi a zvířecími mazlíčky, raději se vyhněte bílé. Poslední doporučení se týká úložných prostorů a využití sedačky co by občasného lůžka. Zvažte, zda by se vám nehodila rozkládací sedací souprava či sedačka s úložným prostorem.

Publikováno: 25. 02. 2016 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Alena Procházková