Domácí pracovna levně – jde to vůbec? Věřte, že ano

Přemýšlíte, že začnete pracovat z domova anebo už je to více než jasné a chybí vám ku štěstí pouze jediné, a to zařídit domácí kancelář? Každé podnikání ze začátku něco stojí. S tím se nedá nic dělat. Tak či onak zařídit domácí pracovnu vyjde ve srovnání s vybavováním kanceláře mimo domov stále levněji.

Co vše budete potřebovat?

Je docela logické, že pro podnikání z domova si budete muset pořídit stolní počítač nebo notebook, tiskárnu a případně i další vybavení, podle typu vykonávané práce. Mimo to však budete muset najít doma místo, pro zbudování pracovního koutu. Na kolenou notebook určitě držet nebudete a mít počítat v kuchyni na stole by asi nebylo také zrovna nejpříjemnější.

Pracovní koutek

Ze všeho nejdůležitější je samozřejmě psací stůl a kancelářská židle. Stůl nemusí být úplně nový a koupit se dá i nějaký starší, vysloužilý. Vždy si jej můžete „vytunit“ podle svých představ. Nabarvit, opatřit tapetou, novými úchytkami apod. Nicméně sezení by mělo být kvalitní, ale to neznamená, že musí být drahé. Dnes se dá pořídit židle k počítači levně. Mimo psacího stolu a židle budete potřebovat kvalitní osvětlení, úložný prostor pro dokumenty, psací potřeby a případně stoleček na tiskárnu. Suma sumárum vás taková domácí pracovna nemusí stát více než 3 tisíce korun.

Příjemné prostředí

Vedle psacího stolu, kancelářské židle a lampičky je vhodné vybavit koutek i nějakou zelení a dekorací. Stačí kytička ve vázičce nebo květináči postavená na stole či poličce. Myslíme živou – nikoliv umělou. Je dokázáno, že rostliny mají na člověka pozitivní vliv. Jestliže není péče o rostliny vaše hobby, zkuste nějaký sukulent. Ty vydrží hodně. Aby se vám dobře pracovalo, je nutné vytvořit útulné prostředí. Nezapomeňte na nástěnku s plánovací tabulí a klidně si tam pověste i obrázky.

Publikováno: 04. 09. 2018

Kategorie: Praktické rady

Autor: Alena Procházková