Budoucnost modulových domů

Modulové domy jsou fenoménem dnešní doby, díky své jednoduchosti a hlavně rychlosti postavení domu. Dům může být postaven opravdu za několik málo dní, včetně připojení na všechny přípojky elektřiny vody.

Nemálo přispívá i cena, kdy montované domy jsou řádově o několik desítek až stovek tisíc nižší, než klasická cihlová, nebo panelová řešení. Hlavní výhodou modulových domů je i to, že jsou projektovány pro velmi nízkou energetickou náročnost, což je další věc kterou spousta lidí dnes vyžaduje a oceňuje. Díky tomu, že jsou takto projektovány, mají výhodu i do budoucna, protože ušetříte za vytápění, elektřinu a ne málokdy i za svícení.Veškeré domy jsou projektovány přímo na místo, kde bude dům postaven. Z tohoto důvodu jsou okna a veškeré průzory do domu, pokud je to možné, situovány na jižní stranu u obytných prostor. Velmi zajímavé jsou možnosti vytápění domu, který díky tomu, že je řádně zateplen podle striktních požadavků EU, může být vytopen za minimální dobu s minimálnímy náklady.

Pro přechodné bydlení mohou sloužit i obytné kontejnery, které se používají hlavně pro nízkonákladové bydlení. Zvenčí sice kontejnerové domy nevypají jako klasický dům, nicméně uvnitř naleznete veškeré zázemí, které je nutné pro přechodné bydlení. Kontejnerové domy jsou samozřejmě projektovány hlavně na cenu, ale i přes to se myslí hodně na energetickou úspornost. Jsou použity velmi moderní materiály, které zabraňují hlavně úniku tepla. Další možností jak využít kontejnerové domy jsou samozřejmě kanceláře a další účelové budovy.

Pokud potřebujete pouze přespat, například na stavbě je pro Vás určena unimo buňka, kde jsou zajištěny základní funce, jeko je elektřina, teplo. Samozřejmě i tyto buňky splňují nízkou energetickou náročnost díky použití moderníc materiálů.

Publikováno: 14. 02. 2012

Kategorie: Nápady

Autor: Alena Procházková