Čím přidělat vánoční osvětlení na dům

Nedáte dopustit na nádhernou vánoční výzdobu? Hodláte si v letošním roce dát na rozmístění vánočního LED osvětlení opravdu záležet? Pak se vám jistě budou hodit naše osvědčené rady, díky nimž snadno, rychle a bezpečně připevníte na dům vánoční LED osvětlení všeho druhu! V každém případě však volte vánoční dekorace, které jsou určené i na venkovní použití.

Okna a dveře

Pokud máte ještě stará okna a dveře, jistě vám nebude vadit zatlouct do nich pár hřebíčků, na které pověsíte světelné řetězy a kabely. To je však nepřípustné v případě nových plastových oken, proto si před instalací vánočního osvětlení obstarejte zásobu nalepovacích plastových háčků, pokud možno v barvě oken a dveří. Háčky nenápadně nalepte v rozích a jednoduše na ně světýlka rozvěste. Po odstranění vánoční výzdoby háčky odlepte, stopy po lepidle umyjte a na vašich oknech a dveřích nezůstane ani stopa! Stejně můžete postupovat, pokud chcete vánoční dekorace připevnit na sklo, nejen na okenní rám. A ani obrovské zrcadlo ve vaší předsíni nemusí přijít zkrátka!

Balkón a terasa

Při zdobení balkónu nebo terasy si dejte pozor zejména na to, aby světelný LED řetěz byl dostatečně dlouhý. Jeho instalace je velmi jednoduchá, prostě jej omotejte kolem zábradlí a na obou koncích a případně ještě uprostřed jej nenápadně přivažte provázkem, nebo připevněte drátem.

Další praktické vychytávky

Instalaci venkovního vánočního osvětlení je třeba vždy věnovat mnohem větší pozornost, aby nezpůsobilo nějakou nehodu při nepříznivém počasí, nebo naopak nedošlo k jeho poškození. Proto na zahradě použijte k připevnění například užitečné stahovací pásky, které jsou bez problémů k sehnání i ve velkém, praktickém balení. Ty jsou nedocenitelné například při výzdobě okapů. V případě nouze použijte i tenký drát, ovšem počítejte s tím, že manipulace s ním bude mnohem pracnější a v případě dlouhého LED řetězu i časově náročnější. Přejeme vám šťastnou ruku při volbě toho nejlepšího LED vánoční osvětlení, které dovede vaši vánoční výzdobu k dokonalosti!

Publikováno: 18. 09. 2016

Kategorie: Praktické rady

Autor: Alena Procházková