Co je dobré vědět o Nové zelené úsporám

Možná uvažujte nad výměnou oken nebo nad zateplováním rodinného domku, jelikož jste zjistili, že vám v zimě utíká teplo ven. Nebo jen přemýšlíte o tom, že vyměníte podlahu nebo střechu, přes kterou také táhne. Jenže to jsou všechno velice finančně náročné položky, které byste raději nemuseli celé platit. I proto je ostatně možné využít dotační program Nová zelená úsporám, v rámci kterého můžete požádat jak o dotaci na výměnu oken, tak třeba o dotaci na zateplení nebo na výměnu střechy. Pořizovací cena se tak rázem stáhne na daleko nižší částku, která už nebude váš finanční rozpočet tak bolet.

Dotační program Nová zelená úsporám funguje už nějaký ten pátek. Aktuálně probíhá poslední možnost o dotace zažádat, další “vlna” dotací se již konat nebude. Proto pokud chcete investovat do úsporného opatření, které povede k úspoře energií na rodinném domě, neváhejte a o dotaci požádejte. Upozorňujeme však na fakt, že dotace je jednorázový finanční prostředek, proto žádost vám může být schválena jen jednou. Nebojte se ale kombinovat. V jedné žádosti je možné požádat o více dotací na vícero věcí.

To však není jediná informace, kterou se vyplatí vědět a znát v souvislosti s dotačním programem Nová zelená úsporám.

O dotaci požádejte přes internet

Co je velkým plusem, tak je požádání dotace přes internet. Nemusíte za jejím vyřizováním nikam chodit, nemusíte nikam volat nebo nikam nic posílat, zkrátka veškerá komunikace s úřady probíhá elektronickou cestou. To rapidně ušetří čas. Navíc vyplňování formulářů je velice snadné, jsou k dispozici intuitivní pomůcky, které případně usnadní vyplňování. A samozřejmě se automaticky údaje kontrolují, tudíž v případě chybného zadání údajů dojde k upozornění na ně.

Můžete získat až polovinu z pořizovacích nákladů

Ať už se rozhodnete investovat do nových oken nebo do fotovoltaiky, v každém případě můžete získat až polovinu pořizovacích nákladů zpět. Například u zateplení můžete získat až částku sahající přes půl milionu, v případě novostavby se může jednat o skoro půl milionu, u solárních panelů je možné dosáhnout na dotaci ve výši až 150 tisíc korun.

Publikováno: 28. 04. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Alena Procházková