Dopřejte své zahradě pořádnou sprchu!

Jestli na své zahradě něco pěstujete (kozlové zahradníci se o to alespoň snaží) musíte se pořádně otáčet. Péče o květiny, ovoce, zeleninu či anglický trávník je opravdu náročná a vyžaduje pravidelnost a hlavně dostatek závlahy. Tak proč si práci neusnadnit díky závlahovým systémům Toro, které se postarají o zavlažování rostlin a trávníků ve správném množství, kvalitě i ve správnou dobu.

Jak to vlastně funguje?

Zavlažovací systém je řízen počítačovou jednotkou, která zajišťuje automatizaci systému. Voda pro zavlažování zahrady je čerpána ze zdroje, kterým může být vodovodní řád, studna nebo i jiný zdroj. Na zdroj vody je napojen potrubní systém, který je zakončen postřikovači. Řídící jednotka spíná elektromagnetické ventily, kterými se pouští voda k jednotlivým postřikovačům. Centrem skoro každého závlahového systému jsou čerpadla nebo čerpací stanice.

Vyplatí se investovat do závlažovacích systémů?

Určitě ano! Díky závlahovým systémům uspoříte až 40% vody! A to si ještě připočtěte cenu Vašeho drahoceného času, který nyní ušetříte díky tomu, že celý systém je plně automatický. Takže zahoďte zahradní konev a běžte si koupit závlahový systém, který se postará o zavlažování trávníku i plodin na Vaší zahrádce.

Oživte svou zahradu

Aby jste na své zahradě jen nepracovali, ale také relaxovali a užívali si plody své práce, měli by jste si pořídit nějakou svou chloubu. Ehm, tedy myslím zbudovat na zahradě něco, čím se budete kochat a vypínat své myšlenky. A právě pro takové účely se hodí zahradní jezírko, které je čím dál víc v oblibě. Současným trendem ve výstavbě jezer, vodních nádrží či potůčků jsou bezpečné izolační materiály. Jezírková fólie EPDM od Firestone PondGard představují dlouhodobé spolehlivé řešení izolace vodních nádrží. Díky jednoduché instalaci jsou oblíbené jak u konečných zákazníků, tak u instalačních firem.              

Publikováno: 19. 10. 2012

Kategorie: Vybavení

Autor: Alena Procházková