Izolaci a sanaci vlhkého zdiva nechejte odborníkům

Vlhké zdivo, které je obvykle způsobeno špatnou izolací, dokáže vtáhnout do oblasti bydlení spoustu vážných problémů. Ze začátku si možná ničeho nevšimnete, ale postupem času se vlhkost zdiva projeví například v podobě fleků v koutech místností. Následně dochází ke tvorbě plísní a kolikrát až k odlupování omítky a to jak uvnitř, tak i vně budov. Čím dříve se začne vlhké zdivo řešit, tím lépe. Svépomoci si však v žádném případě nevystačíte. Chcete-li mít jistotu kvalitně odvedených prací s efektivním, dlouhodobým výsledkem, vyplatí se obrátit na odborníky v oboru. Navštívíte-li web izolacehroz.cz, dozvíte se více informací. Dodatečnou izolaci objektů je možno řešit nejrůznějšími metodami a postupy. Ne pro každý případ se bude hodit jakákoliv realizace. Je nutné všechno pečlivě zvážit a najít nejvhodnější řešení. Mezi základní metody patří například podřezávání zdiva diamantovým lanem nebo narážení nerez desek.

Podřezávání zdiva diamantovým lanem

Velmi rozšířenou metodou, kterou lze aplikovat téměř vždy, je podřezání zdiva. K tomuto účelu se využívá diamantové lano. Postup spočívá ve vyvrtání děr, do kterých se vloží diamantové lano. Pohybem lana se proříznou i ty nejtvrdší materiály. Do vzniklé drážky je následně vložena izolace. Mezi výhody podřezávání zdiva diamantovým lanem patří zejména vysoká, téměř stoprocentní účinnost, širokospektré využití a možnost vertikálního řezu.

Narážení nerez desek

Technologii narážení nerez desek je možné aplikovat v cihelném, smíšeném a kamenném zdivu. Speciálně upravené nerezové desky jsou prostřednictvím pneumatického příklepu naráženy do zdiva bez předchozího prořezávání. Výhodou tohoto postupu je především rychlost provedení, jednostranný přístup a nenarušení statiky objektu. S konkrétní volbou metody izolace si nemusíte dělat starosti. Rozhodnete-li se pro tyto práce a obrátíte-li se na Františka Hróza, budete mít jistotu kvality a následné spokojenosti, minimálně co se oblasti izolace a sanace týká!

Publikováno: 23. 04. 2015 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: modernizace

Autor: Alena Procházková

Tagy: narážení nerez desek | podřezání zdiva