Jakou vybrat čistírnu odpadních vod?

Koupili jste nemovitost v oblasti, kde není rozvedená veřejná kanalizace? V takovém případě budete hledat ideální východisko. Běžným řešením je žumpa, septik či čistírna odpadních vod. Progresivní technologií čištění splaškových a odpadních vod je aktivační čistírna, kterou nabízí společnost GONAP. Nespornou výhodou je, že čistírny této značky fungují na principu nízko zatěžované aktivace s částečnou či úplnou stabilizací kalu. V následujících řádcích se na čistírny odpadních vod GONAP podíváme podrobněji. Využití čistíren odpadních vod je skutečně široké. Uplatní se u rodinných domů, bytových jednotek, hotelů, rekreačních chat, kempů, podniků a dalších objektů. Firma GONAP se specializuje na výrobu a prodej nadzemních a podzemních čistíren. Nadzemní čističky odpadních vod se instalují přímo v dané nemovitosti, kdežto podzemní čističky jsou umístěny venku do země. Čistírny odpadních vod se liší kapacitou, přičemž kapacita je stanovena jako počet obyvatel na bytovou jednotku. Jeden žijící obyvatel v domácnosti se označuje jako 1 EO (ekvivalentní obyvatel). Předpokládá se, že na 1 EO připadá denně asi 150 l odpadních vod. Kapacitu byste při výběru zařízení neměli rozhodně podceňovat.

Čistírny se rozdělují podle velikosti

Z hlediska kapacity se čistírny odpadních vod rozdělují na dvě hlavní kategorie – domovní a komunální. První skupina zahrnuje domovní čistírny, jež jsou vhodné pro 1 až 15 obyvatel. Druhá skupina s komunálními čistírnami se ještě rozděluje na tři podkategorie dle počtu osob – pro 15 až 50 obyvatel, 50 až 150 obyvatel a nad 150 obyvatel. Komunální čistírny, jež jsou ideální do prostor s vyšším počtem obyvatel, jsou přizpůsobeny také podmínkám daného místa. V neposlední řadě se pyšní snadnou údržbou, neboť jejich činnost probíhá automaticky. Pakliže chcete mít dohled nad čistírnou, stačí si objednat instalaci jednotky PLC.

Představujeme firmu GONAP

Jestliže vás domovní čistírny odpadních vod svými vlastnostmi zaujaly, můžete se obrátit právě na společnost GONAP spol. s.r.o., která na tuzemském trhu působí již řadu let. Certifikát kvality ISO 9001:2000 potvrzuje perfektní a precizní práci. Společnost spolupracuje s několika firmami v oblst inovace a vývoje nových produktů, neboť chce na trh uvádět neustále nové inovace s ohledem na ekologičnost a ekonomičnost. Produktové portfolio zahrnuje čerpací stanice, zařízení odvádějící kal, přečerpávací jímky, septiky, enzymy k odstranění organických usazenin, těsnící systémy INTEGRA a spoustu dalších výrobků. V neposlední řadě firma poskytuje záruční a pozáruční servis. Pokud se obrátíte na tuto společnost, dostanou se vám kvalitní služby i sortiment zboží. A to vše za velmi příjemné ceny.

Publikováno: 25. 07. 2015 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Čistírny odpadních vod

Autor: Alena Procházková