Rustikální kuchyně: Skvělá volba (ne)jen pro milovníky klasiky

Co předchází každé rekonstrukci kuchyně? Rozhodování mezi množstvím designových stylů. A že je z čeho vybírat – moderní minimalismus, retro… anebo útulná a provoněná rustikální kuchyně, se kterou vás seznámíme v tomto článku. Pokud si potrpíte na přirozený vzhled materiálu, zdobnost a pohodovou atmosféru pravého domova, budete z kvalitní rustikální kuchyně nadšení. Obrovská výhoda spočívá v nadčasovém pojetí. Trendy se sice neustále mění, ale tato klasika nezestárne nikdy!

Jak vypadá typická rustikální kuchyně?

Je vůbec možné, charakterizovat rustikální styl jedním slovem? Možná by se hodilo přízvisko „ležérní“. Ano, právě ležérnost je pro tento typ interiéru naprosto typická, a to díky přítomnosti přírodních materiálů. Právě ty působí uvolněné a komfortně. Nejvíce vyniknou ve velkém a dobře prosvětleném prostoru. Máte-li místa víc víc než dost, nebraňte se luxusně vyhlížejícímu mycímu nebo varnému ostrůvku, který kuchyni pozvedne na vyšší úroveň. Pro kuchyni v rustikálním stylu jsou typické jehličnaté dřeviny jako smrk nebo borovice. V praxi se však výrobci nevyhýbají ani listnáčům – nábytek z buku, dubu, hrušky, třešně nebo olše vypadá znamenitě. V každém případě je vhodné, aby byl materiál voskovaný nebo s patinou. Pohledovým plochám sluší přirozený vzhled.

S linkou musí ladit zbytek

Dodržet stylovou jednotnost nábytku není složitě. Důležité je, aby s linkou ladily také elektrospotřebiče. Ideální je nerez nebo černá v nadčasovém provedení. Chladničku a myšku lze ukrýt dovnitř linky. V současné době je na trhu k mání široké spektrum příslušenství, takže není problém najít vyhovující dřezy a baterie. Opět můžete vsadit na nerez, případně investovat do keramického dřezu a mosazné baterie. Rada na závěr zní – inspiraci čerpejte na internetu. Fotogalerie krásných rustikálních kuchyní najdete například na www.gabon.cz.

Publikováno: 23. 04. 2016

Kategorie: Interiér

Autor: Alena Procházková