Výhody přízemní stavby
Vždycky jsem měl slabost pro krásné nepatrové domky. Již kdysi mi připomínali cizinu, do které jsem tak rád jezdil. Tady u nás v Česku se již nepatrové přízemní stavby také nějaký ten pátek staví a nejen proto, že by šlo o sezónní trend.
Nepatrové přízemní stavby mají oprati patrovým domům řadu výhod. První výhoda je estetická. Domky vypadají opravdu pěkně. Zvláště, když se zvolí krásná barva fasády a hezká střešní krytina. Nepatrové domky skutečně vyzařují něčím „cizokrajným“ a odlišují se od stále se opakujících architektonických prvků na jiných domech. Nepatrové domky však mají i další výhody. Velmi mnoho lidí, kteří obývají první patro vícepatrového domu si stěžují na chlad. A přitom jejich sousedi ve vyšších patrech často větrají, aby se v bytě dalo vůbec dýchat. Důvod je velmi jednoduchý. Teplý vzduch stoupá vzhůru a proto mají obyvatelé horních pater mnohem větší teplotu než ti pod nimi. Při správně zvolené stropní izolaci budete mít v nepatrové stavbě krásně teplo.
Velkou výhodu představují nepatrové přízemní stavby pro tělesně postižené, či handicapované osoby. Lidé s tělesným postižením mají často problémy dostat se do vyšších pater. Zvláště, když jsou na vozíčku. Pro některé lidi je nemyslitelné, aby stále cestovali z patra do patra. Nepatrová stavba je skvělým bezbariérovým řešením. Nemusí se ani jednat o postižené lidi, co třeba takoví senioři? Staří budeme jednou všichni a většina z nás nebude mít to štěstí a těšit se plnému zdraví. Pro starší osoby je rovněž velmi těžké chodit do vyšších pater a výtah má v rodinném domku opravdu málokdo. Budete-li se rozhodovat, jaký domek stavět, opravdu dobře vše promyslete. Nepatrové přízemní stavby jsou nejen hezčí, ale také praktičtější, než několikapatrové budovy.
Publikováno: 24. 05. 2011
Kategorie: Stavba