Jak rychle prodat nemovitost? Nejen realitní servery jsou možností

Na trhu s nemovitostmi se nyní dějí věci! Řada investorů nad tím jen kroutí hlavou, protože si nepamatují doby, kdy by o nemovitosti (a často i o předražené nemovitosti) byl takový zájem. Mezi lidmi majícími zájem o nové příbytky se však najdou i ti, kteří chtějí nemovitost prodat. Právě ti se ptají, kam nemovitost vyvěsit nebo na koho se obrátit, aby ji prodali doslova ze dne na den. Ovšem ani ten nejlepší realitní makléř vám nezaručí, že k prodeji nemovitostí dojde takto rychle. Pokud se tedy neobrátíte na firmu, která nemovitosti odkupuje.

Výkup nemovitostí je tím nejlepším řešením, pakliže potřebujete peníze ihned. Důvodů, proč se potřebujete k finančnímu obnosu dostat v tak kvapném čase, může být celá spousta.

Finanční potíže, dluhy nebo jen touha po smysluplnější investici

K tomuto kroku většinou svolí ti, kteří s sebou už delší dobu vláčí břemeno v podobě dluhů nebo exekuce. Potřebují se z prekérní finanční situace dostat velmi rychle, proto svolí k výkupu nemovitostí i s tím, že z kupní ceny získají “jen” osmdesát nebo devadesát procent. Hlavně, když dostanou peníze na ruku a mohou prakticky ze dne na den smazat veškeré své dluhy, které mají.

Ovšem nejen ti, které trápí finanční potíže, přistupují k výkupu nemovitostí. Často chtějí rychle prodat nemovitosti i investoři, kteří jen našli smysluplnější a o něco atraktivnější investici, než jakou je daný objekt držený v jejich vlastnictví. Jelikož narazili na jinou příležitost, které se musí chytit za pačesy, výkup domu se pro ně zdá být tím nejlepším řešením.

Na realitních serverech může být nemovitost i několik měsíců

Většina lidí o výkupu nemovitostí však vůbec neví, i proto dává nemovitosti na realitní servery. Sice se zde mihne během dne několik stovek tisíc lidí, na druhou stranu ani to nezaručuje, že se nemovitost prodá během několik dní, respektive týdnů. Mnohdy k prodeji nedojde ani během měsíců a prodej se tak může protáhnout i na několik let. Otázkou nyní je, chcete takto dlouho čekat?

Publikováno: 24. 03. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Alena Procházková