Jak zařídit domácí dílnu? Nezapomeňte na dílenský vozík!

Sníte o vlastní dílně a konečně jste se rozhoupali k realizaci? Chcete-li, aby vám šla práce od ruky, pečlivě zvažte výběr vybavení a dílenského nábytku. Prozradíme vám pár praktických tipů, díky kterým vaše dílna předčí veškerá původní očekávání.

V dílně nesmí chybět ponk

Středobodem kanceláře je pracovní stůl a nejinak je tomu v dílně. Dílenský stůl neboli ponk však vypadá trochu jinak – ideální je pracovní deska z tvrdého bukového dřeva a masivní celokovová konstrukce. Některé dílenské stoly mají výškově nastavitelné nohy. Dílenským stolům z tenkého plechu se raději vyhněte obloukem. Jsou sice levné, ale nepříliš stabilní.

Úložné prostory

Bez úložných prostorů to v dílně nejde. Bude se vám hodit skříňka, pořadače a závěsný systém umístěný za dílenským stolem. Dražší nástroje uskladníte v bytelnější zamykatelné kovové skříni s vhodně zvoleným vnitřním uspořádáním.

Praktický pomocník jménem dílenský vozík

Ve větší dílně vám rozhodně přijde vhod dílenský vozík. Je mobilní a pojme spoustu nářadí, spotřebního materiálu i jiných věcí, které chcete mít po ruce. Zaměřte se na kvalitní dílenské vozíky s odolnou celokovovou konstrukcí a polypropylenovými kolečky pro plynulý pohyb bez zadrhávání. Vysoce kvalitní dílenské vozíky najdete ve výrobním programu české společnosti POLAK CZ. Výrobce má v nabídce různé varianty s šuplíky a policemi. Díky pojistkám se šuplíky nemohou samovolně otevírat a způsobit tak nepříjemnosti při práci. POLAK CZ působí na trhu od roku 1991 a patří k nejvýznamnějším českým výrobcům dílenského nábytku. Výrobky dodává českým i zahraničním zákazníkům, kteří si potrpí na špičkovou kvalitu a příznivé ceny. Sortiment čítá také dílenské stoly, zásuvkové kovové skříně, si můžete prohlédnout na www.nabytek-polak.cz.

Publikováno: 22. 07. 2016 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: Řemeslné činnosti

Autor: Alena Procházková