Tipy, jak zvětšit malou kuchyni

Stěhujete se do vysněného domu nebo bytu, ale prostor malé kuchyně vám způsobuje vrásky na čele? Zatímco se rozhodujete, zda tento prostor renovovat nebo předělat, existuje spousta designérských triků a nápadů na malou kuchyni, které můžete použít k vytvoření iluze většího prostoru. Pojďme se společně na tato efektivní řešení podívat, abyste si komfort nové moderní kuchyně užívali plnými hrstmi. Tip: Pokud zařizujete malý moderní obývák, bude se vám hodit pro obývací pokoj inspirace.

​Naplánujte si rozložení kuchyně přesně na centimetr

Abyste se i v malém prostoru kuchyně cítili příjemně, je důležité, aby byla rozmístění malých prostor pečlivě naplánována, aby byl dostatek místa na pracovní desce pro přípravu jídla, dostatek prostoru pro pohodlný pohyb po místnosti a vytvoření úložných systémů tak, aby byla kuchyň vždy čistá a uklizená. Profesionální kuchyňské studio Bratislava vám s tím pomůže a zajistí, abyste věděli, kde přesně umístit šikovné úchyty na nábytek nebo ramínka.

​Používejte světlé barvy

Jednoduché, ale velmi efektivní nápady na bílou kuchyni budou vždy tou nejlepší volbou, aby prostor vypadal větší a světlejší. Přestože v posledních letech se v kuchyni staly stále oblíbenější výraznější tmavé barvy, bílá nikdy nevyšla z módy. Odráží světlo a přidává nekonečné možnosti personalizace. Takže popřemýšlejte o přidání různých textur a barev prostřednictvím materiálu pracovní desky, backsplashů a jiných doplňků, abyste dodali schématu teplo a zajímavost. Pevné stolní nohy se tomuto stylu přizpůsobí velmi rychle.

​Vytvořte vizuální kontinuitu se skříňkami po strop

Když nemůžete jít do šířky, jděte do výšky a vytěžte maximum z každého dostupného centimetru, který máte k dispozici. Často se vyplatí za tímto účelem zaměstnat šikovného truhláře, aby vám z kuchyňské linky vytvořil úložiště, které se k této dokonalosti skvěle hodí. Udělejte ze symetrie svého přítele, protože zaměstná oči a odvrátí zvědavý zrak od toho, že kuchyně menší.