Jak změnit dodavatele plynu?

Rok co rok ceny plynu vzrůstají. Přestože v domácnosti snižujete jeho spotřebu, částka na ročním zúčtování je stále vyšší. Pakliže chcete ušetřit na platbách za plyn, měli byste se poohlédnout po novém, respektive levnějším dodavateli. V následujících řádcích vám prozradíme, jak změna dodavatele plynu probíhá a jak dlouho trvá.

Trh se zemním plynem prošel liberalizací a od počátku roku 2007 si každý koncový zákazník může svobodně zvolit, od jaké firmy bude plyn odebírat. Proces změny dodavatele plynu není časově, ani administrativně náročný. V první řadě je nezbytné vypovědět smlouvu u stávajícího dodavatele, následně podepsat smlouvu s novým dodavatelem a tuto změnu oznámit operátorovi trhu. Nespornou výhodou je, že většinu administrativních kroků vezme na svá bedra nový dodavatel plynu. Vaší jedinou povinností je uzavřít smlouvu s novým dodavatelem a dát mu plnou moc, aby se postaral o další vyřizování.

Zásadním důvodem, proč domácnosti přistupují ke změně dodavatele plynu, je úspora peněz. Ceny plynu se u jednotlivých společností liší o několik procent a koncoví zákazníci hledají zejména levný plyn. Čím vyšší je spotřeba plynu, tím více můžete ušetřit. Přechod k levnějšímu dodavateli se vyplatí zejména domácnostem, jež využívají plyn k vaření, vytápění i ohřevu vody. Potom se ušetřená částka šplhá do řádu několika tisíc korun za rok.

Pokud byste provedli u ceny plynu srovnání, potom by vám jako nejvýhodnější společnost vyšla Enra Services s.r.o., která poskytuje levný plyn koncovým zákazníkům. Licencovaný dodavatel nabízí plyn domácnostem, firmám, úřadům a dalším institucím.

Konkurenční výhodou tohoto dodavatele jsou nízké provozní náklady, čímž může nabídnout nižší cenu než dominantní distributor ve vašem regionu.

Publikováno: 07. 09. 2015 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Energie

Autor: Alena Procházková