Milujete praktickou eleganci? Vyřešte stínění římskými roletami

Patříte mezi příznivce praktické elegance? Máte rádi, když jsou věci nejen praktické, ale zároveň dobře vypadají? Pak vás při zařizování nové domácnosti nebo rekonstrukce té stávající bezpochyby zaujmou římské rolety. Ty chrání naše soukromí, komfort a pohodu nejen před slunečními paprsky, ale i zvědavými sousedy a stalkery z ulice. V duchu praktické elegance jsou navíc k dostání v designech rozmanitých vzorů i barev. V čem spočívá „gró“ jejich úspěchu?

Praktičnost rolety a elegance záclony

Moderní římské rolety představují vhodné řešení vnitřního zakrytí oken pro všechny, kteří by rádi skloubili dohromady praktičnost rolety a eleganci záclony, eventuálně závěsu. V pracovně, v ložnici, obýváku i jiné místnosti oceníte způsob fungování jejich navíjení. Látka se v případě římských rolet skládá do pravidelných, úhledných skladů, oproti klasickému navíjení. Rolety tak vypadají esteticky na výbornou a dotvářejí příjemnou atmosféru domova v každé poloze. Samozřejmě za předpokladu, že jejich design přizpůsobíte tak, aby ladil s nábytkem, koberci, malbou či tapetami a zbylými dekoracemi v místnosti.

Ovládání římských rolet

Římské rolety jsou velice praktické, ale i esteticky promyšlené co do ovládání. To může být:
  • provázkové,
  • řetízkové,
  • elektrické.
Opravdový luxus představuje elektrické ovládání, ale skvělého efektu lze dosáhnout i v případě provázkového nebo řetízkového ovládání. Jak provázky, tak řetízky jsou totiž dostupné v širokém spektru barevných variant a rovněž v jejich případě není přizpůsobení celkovému duchu interiéru sebemenší problém.

Starý dům, novostavba i atypické tvary oken

Další výhodou římských rolet je jejich univerzálnost. Při výběru vhodné varianty, se kterou vám na požádání pomůže specializovaná firma zabývající se prodejem, montáží i servisem stínící techniky, je možné nalézt vhodná řešení pro:
  • staré domy,
  • novostavby,
  • atypické budovy.
Nehledě na to, že římské rolety je možné nainstalovat jak na „klasická“ okna čtvercového či obdélníkového tvaru, tak i dokonce na kruhová okna. Zkrátka a dobře – praktická elegance v pravém slova smyslu! Poptejte je u specializovaného prodejce stínění.

Publikováno: 06. 10. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Alena Procházková

Tagy: římské rolety | římské rolety na míru