Nábytek na míru a zbytečnost? Většinou naopak jediné správné řešení!

Proč si nechat vyrobit nábytek dle individuálních požadavků, když jsou katalogy plné krásných produktů ve všech možných designových i rozměrových provedeních? Důvodů se najde víc než dost. A hned na úvod zdůrazňujeme, že zakázková výroba rozhodně není jen pro rozmařilé zákazníky, kteří neví, co s penězi. Nábytek na míru si naopak nechává vyrobit stále více lidí, kteří vyžadují něco, co jim katalogový sortiment nemůže nabídnout.

Kdo šetří, většinou neušetří

Katalogový nábytek je často velmi levný, a přitom vypadá dobře. Tak v čem je háček? Rozhodně nechceme výrobce házet do jednoho pytle, neboť některé firmy skutečně vyrábí dostatečně kvalitní výrobky, ale zpravidla jde cena ruku v ruce s kvalitou. Rozhodnete-li se na nábytku ušetřit, počítejte s tím, že nemusí dlouho vydržet. Za čas budete nákupní proces absolvovat znovu a ve finále neušetříte ani korunu. V případě nábytku na míru z renomovaného truhlářství počítejte s mnohem delší životností. Jistě, je to především o materiálu, ale právě ten si budete moct vybrat podle sebe – bez jakýchkoliv zbytečných kompromisů.

Když není místa nazbyt

Dalším důvodem pro spolupráci s šikovným truhlářem je omezený prostor. Byty ani menší rodinné domky nejsou nafukovací a katalogový nábytek nedokáže využít prostor tak efektivně jako nábytek navržený s ohledem na individuální dispozice. Odborníci z truhlářství Marek Praha zdůrazňují, že umí vyrobit i nábytek pro velmi atypické interiéry. Zákoutí a stísněné prostory nejsou pro truhláře problémem, ale spíše výzvou. Jinou možnost než poptat truhláře často nemají ani handicapované osoby. Lidé s postižením a pohybovým omezením vyžadují od nábytku vlastnosti a rozměry, kterých se jim od sériově vyráběných produktů nedostává. A jak vypadá nábytek na míru v praxi? Podívejte se na fotogalerii realizovaných zakázek na www.truhlarstvi-marek.cz a udělejte si názor sami.

Publikováno: 02. 03. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Alena Procházková

Tagy: nábytek na míru | truhlářství | truhlářství Praha