Vybíráme nábytek do koupelny

V dnešní době je zcela normální, že nábytek je umístěn nejen v místnostech, kde se nesetkáváme s vlhkostí, ale i tam, kde je její přítomnost na denním pořádku. V koupelně. Dříve byl nábytek v koupelně tvořen většinou umělou hmotou a kovem. Dnes je to často dřevo v různých podobách.

Vsaďte na šuplíky

K velmi praktickým skříním patří ty šuplíkové, a to nejen v koupelně. Snadno se dostanete k předmětům, které jsou umístěny hluboko ve skříni. Šuplíky mohou být různě vysoké a v případě větší koupelny, v níž bude i pračka, můžete mít ve vyšších šuplících umístěny např. prostředky k praní. Šuplíkový typ skříňky je vhodný v případě, že se jedná o komodu, která bude stát na zemi, nebo bude pověšená u země. Pokud máte malé dítě, můžete na komodu dát přebalovací podložky a udělat si v koupelně přebalovací pultík.

Policové skříně

Problémem mnoha rodin je, že nemá v koupelně dostatek místa. To vám může částečně pomoct vyřešit policová skříňka, která bude buď vysoká stojící na zemi, nebo nižší s tím, že bude umístěna výše na zdi. Můžete díky ní využít prostor nad toaletou, pračkou, nad nízkým radiátorem.

Police pod strop místnosti

Dalším řešením, jak přelstít za pomoci nábytku prostor, je umístění dlouhé police cca 50 cm pod strop místnosti. Vznikne místo, kde můžete odkládat ručníky, doplňky, box s hygienickými potřebami a podobně. Toto řešení je vhodné ale jen tam, kde není problém s vlhkostí, tedy např. do koupelen v bytech, kde je věčně suchý vzduch.

Toaleta i nábytek ve vzduchu

Kvůli vytírání a zametání je velmi praktické, mít v koupelně toaletu zavěšenou na zdi. Závěsná toaleta se udržuje lépe než ta s nohou. To stejné platí o nábytku. Pokud vám to místo dovoluje, nechte si pod nábytkem pár centimetrů volných, abyste pod ním mohli pohodlně vytírat.

Krásný umělý ratan

Do koupelny můžete použít i truhlici z umělého ratanu, která se používá jako zahradní nábytek. Můžete do ní ukládat použité prádlo a zároveň si na ni sednout, když se svlékáte nebo oblékáte. Ideální možnost, jak si hezky sednout, třeba pro starší osoby a děti. Bílá koupelna je opticky větší a světlejší. Barevná vás může ráno hezky povzbudit a probudit. Na lesklé bude vidět každou zaschlou kapku, na matné se nečistota víc ztratí. Důležité je, abyste se v barvě koupelny cítili příjemně. Zvláště, je-li v ní vana, budete zde pravděpodobně trávit dost času.

Publikováno: 28. 07. 2021

Kategorie: Interiér

Autor: Alena Procházková