Vybavení

Mrazničky a mikrovlnné trouby

Mrazničky

K uchovávání potravin slouží především lednice, ale abychom potraviny mohli uchovávat co nejdéle, tak se neobejdeme bez mrazničky.

Při výběru mrazničky nebo-li mrazáku se rozhodujeme na základě několika parametrů. Nejdůležitějšími parametry jsou rozměry (výška, šířka, objem), energetická náročnost (nejúspornější mrazáky patří do tříd A++, A+, A) a typ skříně (policový/šuplíkový mrazák, truhlicový mrazák).

Policový/šuplíkový mrazák nabízí větší pohodlí při manipulaci s potravinami a lepší přehlednost. Nevýhodou může být, že v něm neuskladníte větší kusy potravin (např. maso) a rozměrné krabice.

Truhlicový mrazák zpravidla doplněný 1-3 zavěšenými koši pro menší potraviny nabízí objemný prostor pro skladování potravin (např. rodinná balení), ale není moc přehledný.

Důležitými vlastnostmi mrazničky jsou supermrazení, mrazící výkon, akumulační doba a nenámrazový systém.

Mikrovlnné trouby

Mikrovlnná trouba je nepostradatelným kuchyňským spotřebičem, který nám šetří mnoho času a námahy při přípravě a ohřevu jídla.

Mikrovlnná trouba zachovává díky mikrovlnnému vaření mnoho minerálů a vitamínů, a to s minimem vody a takřka bez použití tuků. Díky tomu není problém připravit si širokou škálu zdravých pokrmů a dietních jídel.

Vybrat si můžete levnější a jednodušší mikrovlnky s mechanickým ovládáním a smaltovaným vnitřkem, jež se ovládají pomocí otočných knoflíků nebo dražší a náročnější mikrovlnky s digitálním ovládáním a nerezovým vnitřkem, jež se ovládají pomocí tlačítek a displeje.

Do mikrovlnné trouby se používá nádobí označené symbolem upozorňujícím na to, že lze v ní použít nebo ostatní nádobí z plastu, skla a keramiky bez pozlacení.

Na našem trhu jsou k dispozici mikrovlnné trouby klasické (monofunkční – ohřev, vaření, rozmrazování), klasické s grilem (bifunkční – ohřev, vaření, rozmrazování, gril) a vícefunkční (kombinace mikrovlnných a horkovzdušných trub nebo pečení v páře – ohřev, vaření, rozmrazování, gril, horký vzduch, zapékání, udržování stálé teploty pokrmů a jiné funkce).

Napište komentář