Není nad společné stolování u stolu z masivu

Máte ho celé dny na očích a přesto ho téměř nevnímáte. Měli ho vaši rodiče, máte ho vy a budou ho mít i vaše děti. Usedáte k němu, abyste si oddechli nebo dopřáli něco k snědku. Co je to? Hádanka, na kterou znají odpověď už i malé děti, nenechá nikoho na pochybách, jak je pro náš život důležitý obyčejný stůl. Přesto není stůl jako stůl. Aby vám tato často užívaná součást nábytku vydržela co nejdéle, je nutné vybírat pečlivě. Žádné velké zázraky se jistě nedají očekávat od překližkové „skládačky“ z tržnice. Odpovídající kvalitu nabídnou stoly z masivu. Mají nejen solidní základ, pevnou stabilitu, ale bývají vyrobeny poctivě z rukou erudovaných truhlářů.

Proč masiv?

Stůl z masivu se má stát základním prvkem každé domácnosti. Mezi jeho charakterové vlastnosti se řadí odolnost, pevnost, prostornost, nevyjímaje nadčasovost a estetičnost. Právě nadčasovost je sázkou na jistotu. Masivní jídelní stůl nikdy nevyjde z módy. Dělal okrasu v dobách středověkých a interiérům dokáže dominovat i nyní. Investovat do něj se jednoznačně vyplatí. Nejčastější využití stolu je v kuchyni. Jídelní stůl masiv si oblíbily generace strávníků před vámi a zcela jistě se u něj bude obědvat a večeřet ještě za 100 let. Není nad ten pocit, když se rodina sejde na jednom místě, aby ukojila své základní potřeby a pochutnala si na společném menu. Rodinné stolování si prostě zaslouží vhodné zázemí. A kde jinde by to mělo být, než u velkého stolu v kuchyni.

Sejdeme se u stolu

Stůl ale není pouze prostředek k přijímání potravy, ale taky místo, kde se lidé scházejí, aby si řekli, co je trápí, probrali důležité informace, svěřili si své starosti i důvěrnosti a nebo si jen sedli, pohladili po ruce a pošeptali si, že se ještě stále mají rádi. Máte ho celé dny na očích a přesto ho téměř nevnímáte. Co je to? Až zase jednou půjdete jako zasnění kolem, zastavte se a v duchu poděkujte za všechny chvíle, které jste u stolu mohli prožít společně.

Publikováno: 06. 03. 2020

Kategorie: Interiér

Autor: Alena Procházková