Oživte interiér tapetami a přitáhněte do svého domova novou atmosféru

Když přemýšlíme o vylepšení interiéru domova, často se soustředíme na nábytek, barvy stěn a dekorativní doplňky. Ale co kdybychom vám řekli, že existuje způsob, jak do něj přivést okouzlující proměnu pomocí jediného prvků? Ano, řeč bude o tapetách. Ty jsou výborným nástrojem pro oživení a přidání osobitosti a charakteru do každého prostoru. Představíme vám několik nápadů, jak můžete pomocí tapet oživit váš i vaši domácnost.

Zvolte výrazné vzory

Výběr tapet s výraznými vzory je jedním z nejefektivnějších způsobů, jak přidat do interiéru energii a dynamiku. Zkuste experimentovat s geometrickými vzory, květinovými motivy, abstrakcemi nebo dokonce s vintage vzory. Tapety s výraznými vzory se hodí zejména pro stěny, které chcete zdůraznit, jako jsou například stěna za gaučem v obývacím pokoji nebo stěna v jídelně.

Vytvářejte optické iluze

Tapety taktéž představují skvělý nástroj pro vytváření optických iluzí. Pokud máte místnost s nízkým stropem, zvolte tapetu s vertikálním pruhovým vzorem, který opticky prodlouží prostor. A naopak - pro místnost s vysokým stropem můžete použít tapetu s horizontálními pruhy, jež opticky sníží strop. Další možností jsou tapety s iluzivními vzory - například tapety imitující cihlovou stěnu nebo nástěnné malby.

Přidejte texturu a hloubku

Prostřednictvím tapet můžete do interiéru přidat texturu a hloubku. Zvolte tapety s efektem sametového dotyku, imitací dřeva, kamene nebo cihly. Tyto varianty vytvoří zajímavý kontrast a přidají do místnosti přirozený prvek. Jsou vhodné nejen pro obývací pokoje a ložnice, ale také pro koupelny a kuchyně, kde vytvoří zajímavý vizuální efekt.

Kombinujte tapety s barvami

Použitím tapet můžete také vytvořit harmonii a kontrast pomocí barev. Zvolte tapety, které ladí s barvou nábytku nebo doplňků v místnosti. Takže pokud máte nábytek ve světlých odstínech, zvolte tapetu s jemnými pastelovými vzory. Nebo pro kontrast a výraznost nakombinujte tmavší nábytek s tapetami ve výrazných a sytých barvách.

Spoustu další inspirace na téma bydlení najdete v magazínu Ostrov inspirace.

Publikováno: 15. 06. 2023

Kategorie: Interiér

Autor: Lenka Rozkošná