Vintage nebo à la Skandinávie? Oblíbený styl mohou mít i závěsy nebo tapety!

Pohodlná pohovka, designový konferenční stolek, knihovnička s oblíbenými autory i obrazy. Co ještě chybí, aby měl obývací pokoj dokonalý look? Samozřejmě pečlivě vybrané záclony nebo závěsy, ideálně ušité na míru, které dodají interiéru patřičnou šťávu obdobně jako stylové tapety! Vše lze navíc sladit do oblíbeného vintage nebo moderního skandinávského slohu. Podle čeho ještě bytový textil nebo tapety vybírat?

Záclony a závěsy na míru

Velká nebo francouzská okna, balkonové dveře? V tom případě jsou vhodnější záclony a závěsy šité na míru, které perfektně odpovídají požadovaným rozměrům. Navíc si lze zvolit materiál a provedení dle stylu dané místnosti. V současné době lze vybírat z materiálů, které splňují požadavky na funkčnost, především světelnou a tepelnou izolaci. Závěsy pak mohou sloužit namísto žaluzií nebo rolet, vhodným materiálem je typ Blackout s vysokou gramáží 250 g/m², což je látka, která propouští minimálně světlo a výtečně izoluje teplo v létě i chlad v zimě.

Moderní tapety změní vzhled místnosti

Jak celkově změnit ráz místnosti bez drahé a časově náročné rekonstrukce. Kromě bytového textilu jsou skvělou možností moderní tapety, které mohou navodit snadno a rychle vintage i skandinávský styl. Velmi oblíbenými jsou také mořské nebo květinové vzory. V poslední době jsou trendy cihlové, dřevěné nebo kamenné vzory v různém barevném provedení, které věrohodně imitují daný materiál.

Tapety do dětského pokoje i do koupelny

Miminko, školák nebo teenager? Pro děti jsou tapety ideální, protože je lze měnit s ohledem na věk nebo jejich zájmy. Na výběr tak jsou s jednorožci, princeznami, zvířátky, se stavebními stroji i s neotřelými graffiti. Originálně je možné předělat snadno a rychle i interiér kuchyně nebo koupelny, kam je nutné volit tapety, které odolají zvýšené vlhkosti, páře i samotné vodě, jsou také silnější, instalace je však stejně snadná jako u všech ostatních typů.

Publikováno: 01. 12. 2021

Kategorie: Interiér

Autor: Alena Procházková