Proč si pořídit betonovou žumpu?

Obsah článku:
  1. Na koho se obrátit?

Žumpy představují cenově dostupný a účinný způsob likvidace odpadních vod pro nemovitosti, které nejsou napojeny na veřejnou kanalizaci. Fungují tak, že shromažďují odpadní vodu z domu a odvádějí ji do podzemní nádrže. Odpadní voda je pak v případě naplnění vyvážena fekálním vozem. Žumpy představují efektivní způsob likvidace odpadních vod v objektech, které jsou využívány spíše sezónně.

Široká nabídka betonových žump zahrnuje různé tvary a objemy, což usnadňuje a urychluje instalaci. Jejich hmotnost zajišťuje, že zůstanou na místě i při přítomnosti spodní vody, a jsou odolné vůči zemnímu tlaku. Představují skvělou alternativu k plastovým nebo ocelovým žumpám a jejich dostupná cena je jakýmsi bonusem navíc.

Výhody betonové žumpy v kostce:

  • Pro betonové žumpy je charakteristická rychlá montáž - instalují se pomocí hydraulické ruky do připravené jámy. Proces instalace můžete vidět ve fotogalerii betonové žumpy Olomouc.
  • Po umístění betonové nádrže ji lze zasypat zeminou a následující den ji začít používat.
  • Na rozdíl od plastových žump se betonová žumpa díky své hmotnosti nevytlačuje kvůli podzemní vodě.
  • Žumpy z betonu jsou schopny odolat nejen tlaku zeminy, ale díky své mimořádné pevnosti také hmotnosti vozidel, která přes ně přejíždí.
  • Jsou vhodnou alternativou k plastovým žumpám, které jsou náchylné na zemní tlak, spodní vodu a provoz vozidel.

Na koho se obrátit?

Bez ohledu na to, jestli sháníte dodavatele betonové žumpy Brno, nebo pro úplně jinou lokalitu v rámci celé České republiky, obraťte se na odborníky z dobrezumpy.cz. Žumpy drží skladem a dodací lhůta proto obvykle nepřesahuje 10 dní. Žumpu pro vás vyrobí, dovezou až na místo v nákladním vozidle s hydraulickým ramenem, a nakonec osadí do připravené jámy. Montáž trvá přibližně 30 min. a při převzetí obdržíte certifikát kvality a vodotěsnosti.

Publikováno: 30. 01. 2023

Kategorie: Alternativní zdroje tepelné energie

Autor: Alena Procházková