Střešní světlíky na každou střechu

Střešní světlíky jsou vyráběny z akrylového skla a polykarbonátu. Jejich konstrukce je nejčastěji vyráběna z hliníku a manžety jsou vyráběny ze sklolaminátu a oceli. Kam s nimi? Střešní světlíky se hodí všude tam, kde potřebujete dostatek denního světla, přísun vzduchu a požární zabezpečení. Světlíky naleznou své uplatnění na výrobních halách, sportovních halách, hangárech, ale i na Vašem bazénu, garáži nebo dílně. Není světlík jako světlík Světlíky mají totiž několik druhů:
  • Bodové světlíky – jsou ideální volbou pro ploché střechy nebo střechy s mírným sklonem. Ale jiné specifikum nepotřebují a tudíž se hodí pro všechny typy staveb, které chcete efektním způsobem prosvětlit. Zvolit si můžete pevné nebo otevírací světlíky.
  • Pásové světlíky – tento prvek je hojně využívaný v průmyslových objektech a obchodních centrech. Tyto světlíky mohou být vybavené větrací klapkou s motorem pro denní větrání nebo pístem pro pneumatické denní větrání.
  • Kopulové světlíky - jsou vyráběny z vysoce kvalitního akrylového skla o tloušťce 2-3mm. Můžete si vybrat ze dvou barevných provedeních – čiré (transparentní) mají 92% propustnost světla, opálové (mléčné) světlíky maj 81% propustnost světla. Dále si můžete zvolit i neprůhledné provedení.
  • Sklepní světlíky (anglické dvorky) – jsou velice žádané. Je to skvělý způsob, jak dostat do sklepních prostor více denního světla a čerstvého vzduchu. Můžete si vybrat ze široké nabídky světlíků různých velikostí, typů krycích roštů a bohatého příslušenství.
   

Publikováno: 10. 08. 2012

Kategorie: Stavba

Autor: Alena Procházková