Plánujete výstavbu novostavby? Nezapomeňte vybrat vhodnou hypotéku!

Spousta mladých rodin s dětmi vyhledává nové bydlení, neboť dvoupokojový byt je prostorově neuspokojující. Nicméně, řeší problém s nedostatkem finančních prostředků. Řešením je hypotéka, což je dlouhodobý úvěr na bydlení, který je zajištěn zástavním právem k nemovitosti. Současný finanční trh nabízí dva základní druhy hypoték – bankovní a nebankovní. Jelikož jsou bankovní hypotéky často skloňovaným tématem, my se v následujících řádcích zaměříme právě na druhou kategorii – nebankovní hypotéky.

Nebankovní hypotéka, která konkuruje těm bankovním

V České republice mají nebankovní produkty poměrně špatnou pověst, o kterou se zasloužily neférové a nespolehlivé firmy. Neměli bychom všechny společnosti házet do jednoho pytle, protože se najdou i výjimky. A jednou z nich je nebankovní firma, která má ve svém produktovém portfoliu hypotéku bez registru. Dokonale konkuruje bankovním nabídkám, protože se vyznačuje lákavou úrokovou sazbou a nízkými splátkami. Nebankovní hypotéka má spoustu výhod – rychlé schválení (do 24 hodin), vyplacení do druhého dne od podpisu úvěrové smlouvy a absence poplatků předem.

Výhody nebankovní hypotéky

Moderní nebankovní hypotéka se pyšní mnoha výhodami. V první řadě by se dala charakterizovat jako hypotéka bez registru, protože poskytovatel nenahlíží do registru dlužníků. Vlastní bydlení si tak může pořídit i klientela, která měla v minulosti drobný problém se splácením. Doba splatnosti je až třicet let. Peníze nemusíte využít pouze k nákupu nemovitosti, protože hypotéka bez registru je neúčelová. Ke schválení hypotéky je nezbytné splnit několik základních podmínek. Poskytovatel požaduje fotografie nemovitosti a samozřejmě doklady totožnosti. Nemusíte předkládat potvrzení o příjmu či jiné doklady.

Publikováno: 19. 10. 2015

Kategorie: hypotéka

Autor: Alena Procházková