Americkou hypotéku můžete využít ke sloučení svých půjček

Někdy to začíná docela nevinně. Díky vhodně zvolené půjčce si splníme sen a nemusíme čekat, až na něj našetříme z vlastní kapsy. A když ji s přehledem zvládáme splácet, tak proč si za čas nepůjčit znovu? Dvě splátky přece nejsou tak hrozné a z nadprůměrného platu je nebude problém utáhnout... Jenomže pak přibudou ještě další závazky v podobě kreditních karet, kontokorentu nebo další půjčky. Začínáme se ve změti složenek ztrácet a rádi bychom se všech úvěrů nadobro zbavili – například formou konsolidace půjček, kterou nabízí každá druhá banka a větší nebankovní společnosti. Problém může nastat v momentě, kdy banka žádost o konsolidaci z určitých důvodů zamítne... Pokud momentálně řešíte stejný problém a nevíte si se svými finančními závazky rady, máme pro vás dobrou zprávu. Konsolidace nepředstavuje jediné efektivní řešení – disponujete-li vlastní nemovitostí, můžete ke sloučení půjček využít americkou hypotéku.

Co je to americká hypotéka?

Americká hypotéka není nic jiného, než hypotéční úvěr, který není účelově vázán. Oproti klasické hypotéce nebudete muset oznamovat bance, k jakým účelům úvěr využijete a budete ho moct použít na cokoliv – tedy i na doplacení všech svých dluhů. Obrovskou výhodou americké hypotéky je její dostupnost. Jedinou podmínkou bývá zástavní právo k nemovitosti. Nebudete muset dokládat výši příjmu a nezastaví vás ani to, že máte záznam v registru dlužníků. Minimální výše bývá stanovena na 100 000 Kč a vzhledem k možnosti rozložení splácení na velmi dlouhou dobu (většinou 5 až 20 let) mohou být měsíční splátky velmi nízké. Nemovitost zatíženou americkou hypotékou lze kdykoliv prodat (počítejte však s určitou sankcí).

Jak je to s úroky?

Úroková sazba americké hypotéky je logicky vyšší než u běžného hypotéčního úvěru, nicméně je výrazně nižší než u spotřebitelských půjček. V bance vám půjčí s úrokem kolem 8 %, u renomovaných nebankovních společnosti jako např. ACEMA Credit Czech s.r.o. dokonce již od 6,4 %. Pro srovnání – úroková sazba spotřebitelského úvěru je cca 15 %.

Kolik si můžete půjčit?

Výše půjčky závisí jak na hodnotě nemovitosti, tak i na maximálním úvěrovém rámci (poskytovatelé ho mají nastavený individuálně). Obecně není problém získat americkou hypotéku ve výši 5 000 000 Kč. Výše LTV (částka k zapůjčení) se může pohybovat od 50 % až po 80 % hodnoty nemovitosti. Platí, že s vyšší LTV rostou požadavky na bonitu klienta.

Je sloučení půjček pomocní americké hypotéky výhodné?

Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. Pokud však nemáte jinou možnost a splátky vám přerůstají přes hlavu, je mnohem jednodušší splácet jedinou půjčku, kterou si navíc můžete rozložit na velmi dlouhou dobu. Americká hypotéka se svým způsobem řadí mezi půjčky pro problémové klienty, protože na ní má nárok každý, kdo disponuje vlastní nemovitostí.

Publikováno: 27. 04. 2015 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: hypotéka

Autor: Alena Procházková

Tagy: americká hypotéka | konsolidace půjček | půjčky bez registru | půjčky pro problémový klienty | sjednocení půjček