Zahradní párty stan: Jednoduché, levné a efektivní zastřešení

Zima je sice v plném proudu, nicméně spousta z nás se už těší na pohodové letní večery. Idyla s přáteli, rodinnými příslušníky a lidmi, na nichž vám záleží, je neskutečně lákavá. Rozhodně si ji dopřejte i v následujícím létě a nenechejte si pokazit náladu nepříznivým počasím. I za deště a silně pálícího sluníčka si můžete hovět a relaxovat na čerstvém vzduchu. Musíte ale mít kvalitní zastřešení. Realizovat jej lze jak v podobě pergoly, tak i altánu nebo jiné stavby. Realizace takovýchto zahradních objektů je ovšem značně časově i finančně nákladná. Proto se vyplatí moderní zahradní párty stany. Podívejme se tedy, co všechno tyto stavby nabízí.

Zahradní párty stany zajistí maximální komfort

Máte strach z absence pohodlí? Rozhodně nemusíte. Na trhu se totiž nachází spousta nejrůznějších modelů, které mohou mít rozličné rozměry. Oblíbené jsou jak jednoduché varianty 3×3 metry, tak i větší stany o ploše třeba 10×12 metrů. Záleží samozřejmě na tom, jestli potřebujete permanentní střechu nad hlavou, anebo pouze krátkodobou malou stavbu na oslavu nebo na jinou příležitost. Oblíbené jsou třeba typy mající pouze konstrukci se stříškou. Výborné jsou i další modely opatřené bočnicemi, případně průhlednými stěnami.

Rychlé postavení samozřejmostí

Obrovskou výhodou zahradních párty stanů je bezesporu fakt, že je lze postavit v co možná nejkratším časovém intervalu. Konstrukce drtivé většiny z nich je naprosto jednoduchá a není problém celý objekt postavit za několik desítek minut. Výborné jsou z tohoto pohledu hlavně nůžkové stany, u nichž není zapotřebí žádného spojování konstrukčních bodů.

Stylové zahradní altány

Velkou výhodou těchto provizorních staveb je bezesporu i jejich vzhled. Především barevně sladěné zahradní altánky vypadají moc hezky. Poměrně hojně se objevují jednobarevné modely, nicméně hezký vzhled nabídnou i pruhované stany, u nichž se kombinuje světlý a tmavý odstín.

Publikováno: 02. 02. 2017 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Praktické rady

Autor: Alena Procházková