Rozkládací pohovky pro každý byt či dům

Máte málo prostoru? Sháníte ideální kousek, který vyplní prázdné místo ve vašem pokoji a nezabere příliš místa? Pak jsou ideální volbou rozkládací pohovky. Jsou jednoduché, přesto splní nejeden účel. Poslouží vám jako prosté posezení a večer jej můžete v klidu proměnit v příjemné spaní pro vás nebo vaše hosty.

Velikost je základ

Ať už se jedná o doplněk do vašeho prostorného obývacího pokoje či drobné garsonky, v obou případech je hlavní vyměřit si svoje možnosti. V dnešní době už existuje nespočet modelů každé velikosti, které se hodí naprosto všude. Rozkládací pohovky vám ušetří spoustu práce a hlavně místa. Při výběru je také dobré zaměřit pozornost na materiál. Vždy je dobré zvolit masiv nebo kov. Je to mnohem kvalitnější a v tomto případě i spolehlivější materiál než dřevotříska.

Zvolte ten správný vzor

Je dobré, aby nový kousek nábytku správně zapadnul do vašeho pokoje. Pokud tedy například váš prostor oplývá obyčejnou bílou, nebojte se jej trochu oživit pořádnými barvami. Rozkládací pohovky nabízí široké spektrum barev a stylů, takže se nebojte experimentovat. Hlavní je, abyste se ve svém vylepšeném domově cítili dobře. Zaměřte se také na vlastní styl, do kterého pokoj sladěn, aby vaše nová pohovka ideálně zapadla a nepůsobila příliš křiklavě či naopak nesplývala se světlou zdí.

Myslete prakticky

Při výběru je rovněž dobré brát v úvahu úložný prostor. Přijde vhod právě pokud sháníte sedačku pro menší pokoj. Rozkládací pohovky skvěle poslouží jako úschovna všech nepoužívaných dek, krabic či hromady knih, které vám začínají přerůstat přes hlavu. Spolu s nimi vždy hravě vyřešíte spaní pro všechny návštěvy, a i díky nim můžete za krátký čas proměnit váš obývák v útulný pokoj pro hosty. Pokud si nejste jisti správnou velikostí nebo barvou, nebojte se poradit s ověřenými specialisty, kteří vám při výběru rádi pomohou.

Publikováno: 02. 06. 2020

Kategorie: Interiér

Autor: Alena Procházková