TZB

Krbová kamna a krbové vložky

Stále častěji se v našich interiérech setkáváme se zařízeními, které plní jak funkci praktickou, tak dekorativní, a to s krby, krbovými kamny a krbovými vložkami.

Krb – speciální zařízení, které bylo v minulosti využíváno výhradně k udržování ohně, vytápění domů či jiných objektů nebo jako další možnost vaření, resp. pečení. Dnes krby slouží k vytápění objektů, ale i jako dekorativní prvek v interiéru, kdy oheň je udržován přiváděným zemním plynem. Krby se vyrábí zpravidla z pálených cihel a jeho částmi jsou ohniště, popeliště a komín.

Krbová kamna – přenosné náhrady krbů. Krbová kamna přináší do našich domovů teplo, pohodu a příjemnou atmosféru. Používají se v rodinných domech, na chalupách, chatách a jiných objektech, kde nelze zabudovat krbovou vložku. Krbová kamna zajišťují ekonomický, ekologický a estetický zdroj tepla s možností vytápět několik místností najednou. Dalšími výhodami jsou vysoká a okamžitá účinnost po zapálení ohně, nízká spotřeba paliva, bezpečný a hygienický provoz díky keramickému sklu uzavírajíc topeniště a konstrukční řešení, které umožňuje případné obezdění. Využívaným otopem krbových kamen je kvalitní kusové dřevo a dřevěné a uhelné brikety. Na trhu jsou k dispozici krbová kamna bez výměníku a krbová kamna s výměníkem. Krbová kamna s teplovodním výměníkem lze připojit do stávajícího nebo nového topného systému topných těles (radiátorů) nebo zásobníkového ohřívače vody (elektrický nebo plynový kotel). Krbová kamna dělíme na ocelová, litinová a kachlová.

Krbové vložky – zabudované náhrady krbů. Krbové vložky přináší do našich domovů teplo, pohodu a příjemnou atmosféru. Používají se v rodinných domech, na chalupách, chatách a jiných objektech. Krbové vložky zajišťují ekonomický, ekologický a estetický zdroj tepla s možností vytápět několik místností najednou. Dalšími výhodami jsou vysoká a okamžitá účinnost po zapálení ohně, nízká spotřeba paliva, nízké emise, bezpečný a hygienický provoz díky samočistícímu keramickému sklu uzavírajíc šamotové topeniště a konstrukční řešení, které umožňuje případné individuální obezdívky. Krbové vložky jsou opatřeny ovládacími prvky pro regulaci primárního a sekundárního vzduchu. Využívaným otopem litinových krbových vložek je kvalitní kusové dřevo a dřevěné a uhelné brikety. Na trhu jsou k dispozici krbové vložky bez výměníku a krbové vložky s výměníkem.

Kompletní sortiment krbových kamen bez výměníku a s výměníkem značek Romotop, Hein a Jotul a krbových vložek s výměníkem a bez výměníku značek Romotop, Jotul a BefHome (BeF, Blanzek, Extra Line, Optim, Start, Teplovodní) různých výkonů, designu, materiálu, rozměrů, typů prosklení, mechanismů otvírání dveří, technologií a cenových relací nabízí firma VAŇHA KRBY – KAMNA s odkazem na webové stránky www.eshop.krbyolomouc.cz. Nabízené zboží je vystaveno v jejich vzorkovně v Olomouci i s funkčními vzorky. Tato firma nabízí montáže, příp. stavby celého krbu s krbovou vložkou.

Napište komentář