Kvalitní matrace jsou základem spokojeného spánku

Pilířem úspěšného dne je dostatek spánku. Proč? Protože právě spánek vašemu tělu dodává nejvíce energie, kterou potřebujete k zvládnutí starostí běžného dne. Nedostatek požadované energie a odpočinku může mít negativní dopad nejen na váš den, ale hlavně na vaše zdraví. Ne každý člověk si ovšem může při své pracovní vytíženosti dovolit čistých osm hodin spánku doporučovaných odborníky. Kvalitní matrace vám však dokáže i pouhých pět hodin zpříjemnit a dodat tělu tu energii.

Matrace 140x200 je ideální volbou pro ty nejmenší

Při výběru matrace pro děti je důležité se soustředit hned na několik faktorů. Pro ty nejmenší se doporučují tvrdší verze s dostatečnou oporou těla a hlavně páteře, aby dětem zaručila klidný a zdravý spánek. Dobrou a velkorysou volbou je může být matrace 140x200, která se vejde do každého dětského pokojíčku. Využití tento rozměr najde i v ložnici pro jednoho, či v pokoji pro hosty.

Matrace 160x200 pro jednoho i dva

Pokud máte rádi dostatek místa sami pro sebe, pak je matrace 160x200 přesně tím, co hledáte. Ideální střední velikost nejen pro jednoho, ale dokonce i pro dva spáče. Je o něco menší než tradiční manželská lůžka, přesto se dá skvěle využít i pro dva partnery a zaručuje kvalitní spánek. Při koupi matrace je vždy potřeba myslet primárně na zdraví, takže v případě, že by se vám velikost nezdála dostatečná pro vás a vaši polovičku, nebojte se zainvestovat do něčeho většího.

Matrace 180x200 je stálá královna manželských lóží

Není pohyb o tom, že se matrace 180x200 vyskytuje v naprosté většině ložnic. V manželské ložnici nebo v pokoji vlka samotáře, tento typ patří bezpochyby k nejžádanějším na našem trhu, a to hlavně díky velikosti. Jestliže sháníte novou matraci pro vás a vašeho partnera, je ze zdravotních důvodů nutné, aby se vaše míry v oblasti výšky a váhy příliš neodchylovaly. V případě, že jste zcela odlišné typy, je odborníky doporučované, zainvestovat do dvou samostatných matrací.

Publikováno: 11. 07. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: Alena Procházková