Než se přestěhujete aneb rady a tipy pro každého

Stěhování je velká věc, a tom není pochyb. Ke stěhování dochází prakticky v každém městě dnes a denně. V posledních letech však dochází zejména ke stěhování v Praze, s čímž pomáhají stěhovací společnosti nabízející stěhovací služby. Jet vícekrát v dopravní špičce v centru Prahy, po tom netouží zkrátka nikdo a stěhováci s tímto mohou pomoct, respektive od toho ulevit. V případě, že se stěhování blíží, možná už máte nervy na pochodu. Stěhování zkrátka nepatří k oblíbeným činnostem, ne nadarmo se říká, že by člověk raději vyhořel, než se stěhoval. Pojďme si však zmínit několik tipů, co udělat ještě předtím, než se do takového celkového stěhování pustíme.

Co udělat před stěhováním?

  • Je důležité, abyste odstranili odběr u vašeho dodavatele elektřiny. Odstřihnout dům od elektřiny, to je první bod.
  • Stejně tak postupujte i v případě dodavatele plynu. I v tomto případě je nutné ukončit odběr.
  • Rozvázání smluv se pojí také s poskytovateli internetu nebo Wi-Fi připojení. Taktéž rozvažte smlouvu s poskytovatelem televize.
  • Důležité je také ohlášení nové adresy a odhlášení se ze staré adresy. To učiňte především na poště, také u zaměstnavatele, případně na finančním úřadu, pokud jste živnostníkem.
  • Pokud bydlíte v bytě, je třeba, abyste provedli odečet stavu vodoměrů, a to jak na teplou, tak studenou vodu. Kromě jiného se odhlaste z vnitřního úklidu domu a ukončete nájemní smlouvu.
  • V případě, že se stěhujete z rodinného domku, je nutné, abyste kromě ukončení odběru vody ukončili také odvoz odpadu.
  • Je důležité, abyste ke stěhování přistupovali zodpovědně a vše prováděli s dostatečným předstihem.
  • Při balení nepřetěžujte krabice, zejména pokud v nich jsou těžké knihy. Na knihy volte raději bytelnější tašky IKEA.
  • Při balení také označte veškeré krabice, ať víte, co v čem je. Jednu krabici si nechte pro osobní věci, které budete potřebovat nezbytně.

Stěhování v Praze

Praha je specifická v tom, že je zde nejvíce firem v České republice, proto zde nedochází často jen ke stěhování bytů, ale často firem. Doporučujeme před stěhování vše konzultovat se specializovanou službou na stěhování, aby jste byli připravení na vše a v konkrétní domluvený čas.

Publikováno: 25. 03. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: Alena Procházková