Přemýšleli jste už o novém bydlení v našem hlavním městě?

Můj dům je můj hrad, toto okřídlené úsloví platí naprosto nezávisle na století nebo sociálním uspořádání společnosti. Kde byste se rádi usadili, založili rodinu a poklidně zestárli? Jistě, na prvním místě je v tuzemských podmínkách hlavně Praha. Má výhody, které město okresního nebo krajského formátu rozhodně nenabídne.

Určitě nejde jen o podstatně širší nabídku pracovních příležitostí, ale také zázemí pro sport a volný čas nebo nákupní možnosti. Chcete se přidat k rezidentům Žižkova, čtvrti, kde se neustále něco děje? Do budoucna ji čekají velké změny, přitom ale zůstane zachován duch umělců, kteří tu žili a tvořili.

Klidné zázemí pro rodinný život

Pokud hledáte místo, kde byste se usadili, je třetí z pražských čtvrtí ideální. Nabídne zázemí pro mladé rodiny, kterým tu nebude nic chybět. Nákupy, zábava nebo také sport, všechno totiž budou mít v docházkové vzdálenosti. Byt ke koupi na Žižkově je také investicí, která se v dalších generacích výborně zhodnotí.

Jinak řečeno, vaše děti budou mít jednoho dne svou vlastní nemovitost a nemusí se tak zabývat hypotečním úvěrem, který je náročným břemenem na dlouhé roky. Stačí jen, když si vyberete dispozici svého nového bytu, možností volby je hodně. Nejen pro mladý pár, ale také rodinu, která má tři nebo čtyři členy.


Zelených ploch není nikdy dost

Pokud chcete žít v lokalitě, kde je dostatek zeleně, Žižkov vám dá jasnou odpověď už po první krátké návštěvě. Židovské pece, ale také Malešický park nebo Parukářka, možností, kam zajít ve volném odpoledni, je v blízkém okolí opravdu dost. Pokud budete chtít do centra města, je to snadné. Blízko bytu je zastávka autobusu. Na zastávce metra tedy můžete být už za krátkou chvíli. Školky a školy, ale také supermarkety, této destinaci nechybí nic, co je třeba k běžnému rodinnému životu.

Publikováno: 27. 06. 2023

Kategorie: Reality

Autor: Lenka Rozkošná