Stěhování není konec světa, ale nový začátek!

Otřepanou frázi „lepší vyhořet než se stěhovat“ zná téměř každý. V dnešní době však vzhledem ke komplexním službám stěhovacích firem není jediný důvod k panice. Pokud z nějakého důvodu měníte bydliště, hoďte obavy za hlavu a začněte se na novou životní etapu těšit. Na druhou stranu proces nepodceňujte a postarejte se o vše, co je třeba. Praktické tipy, díky kterým i vaše stěhování proběhne hladce, najdete v tomto článku.

Základní úkony, které byste měli zařídit před stěhováním

Předpokládáme, že i vašim cílem je stěhování levně, rychle a bez zbytečných komplikací. Proto v dostatečném časovém předstihu zajistěte následující záležitosti: Stále používáte pevnou linku? Nezapomeňte ji zrušit nebo převést na novou adresu. Dále vás čeká ukončení dodávky elektřiny. Budete muset dodavateli umožnit přístup do budovy kvůli konečnému odečtu. Dalším krokem je převod plynoměru. Za převod / ukončení nebudete platit, ale podmínkou je sepsání protokolu. V podstatě všichni dodavatelé umožňují rychlé vyřízení online nebo přes telefon. Anebo „postaru“ - osobně v kontaktním centru.

A jde se stěhovat...

Co se týče samotného stěhování, spoustu času i peněz ušetříte tím, že se obrátíte na profesionální stěhovací služby. Máte snad pochybnosti? Zapůjčení dodávky, pohonné hmoty a obalové materiály nejsou zadarmo. Navíc se pravděpodobně neobejdete bez pomoci přátel, které alespoň symbolicky odměníte. Ve finále zjistíte, že vás stěhování svépomocí stálo spoustu peněz, času a nervů. Profi společnosti jako PSS (Pražské stěhovací služby) přitom nabízí cenově dostupné stěhování bytů, domů i kanceláří. Zkušení stěhováci vaše věci zabalí, převezou a dají do původního stavu – to vše velmi opatrně. A kdyby se přeci jen něco rozbilo, veškeré škody zaplatí pojišťovna. Stěhováci si navíc poradí i s těžkými a rozměrnými břemeny, které byste sami přestěhovali jen horko těžko. A v případě potřeby zlikvidují nepotřebný nábytek a zařízení. Více informací najdete na www.levnestehovani.cz.

Publikováno: 14. 11. 2016

Kategorie: Praktické rady

Autor: Alena Procházková