Stříkaná izolace zateplí a vyřeší potíže s hlukem dokonce i u výrobní haly

Věděli jste, že stříkaná izolace dokáže svou aplikací nejen prostor zateplit, ale také odhlučnit? Řešení je také vhodné i jako protipožární ochrana daného objektu, a jako vrstva, která zabraňuje kondenzaci vody na dané konstrukci.

Pro výrobní haly i restaurace

Pokud provozujete výrobní halu, nebo jste majitelem či uživatelem sportovní budovy, jistě řešíte potíže s hlukem. U celé řady objektů představuje speciální stříkaná izolace velmi efektivní způsob, jak vyřešit tak potřebné odhlučnění. Řešení se hodí například pro restaurace, bowlingy, zemědělské stavby, diskotéky, nebo výrobní a skladovací prostory. Specifický nástřik si tak poradí nejen se zateplením budovy, ale také s jeho odhlučněním.

Speciální řešení

Pro všechny tyto prostory se hodí speciální nástřik s lepidlem, který se aplikuje na stropy a zdi průmyslových budov, hal nebo dalších objektů. Nástřikem se zajistí nejen potřebná tepelná izolace, ale také vzniká velmi účinná akustická izolace s koeficientem pohltivosti 1. Nástřik se tak hodí například na plechové či ocelové konstrukce, kde navíc dochází k likvidaci takzvaného rosného bodu a prodlužuje se tak životnost dané stavby.

Konec kondenzaci

Stříkaná izolace je v tomto případě mnohem vhodnější, než je tomu v případě foukané izolace. Tento způsob je možno použít i na svislé povrchy, kde navíc dochází k zamezení kondenzace vody na dané konstrukci. Tím je odstraněn velmi palčivý problém, který často uživatele staveb trápí. Nástřik je také vhodný z hlediska protipožární ochrany objektu, jelikož se jedná o nehořlavou směs. Cenové podmínky těchto nástřiků jsou v současné době velmi příznivé, v některých případech je dokonce možné čerpat státní dotaci.

Stříkaná izolace je vhodným řešením pro provozovny, pro restaurace, pro výrobní prostory, ale i pro malé soukromé objekty. Představuje účinnou akustickou i tepelnou izolaci, která má navíc protipožární vlastnosti.

Publikováno: 28. 05. 2021

Kategorie: rekonstrukce

Autor: Alena Procházková