3 tipy, jak na stylové zařízení koupelny

Koupelna je místem naší očisty a relaxace. Tato často podceňovaná místnost si zaslouží hodně pozornosti i při úpravách a rekonstrukci. Jak si pomocí třech jednoduchých tipů vytvořit koupelnu podle svého gusta? V tomto článku vám poradíme nad čím se zamyslet a na co si dát pozor pro vytvoření vysněné místnosti.

Funkční výbava

Každá koupelna by měla nabízet funkční útočiště pro celou řadu nezbytných potřeb. Kartáček, zubní pasta, šampon, kartáč na vlasy, strojek na holení a podobně by se v ideálním případě měly dát pohodlně uložit na poličku a do skříněk. Právě koupelnové skříňky vytváří důležitou součást vybavení a jejich výběru je potřeba věnovat dostatečnou pozornost. Sledujte nejenom správné rozměry, ale i estetický dojem. Kombinovat můžete i moderní skříňky se zrcadlem či verzi přímo s košem na špinavé prádlo. Tím ušetříte cenné místo a získáte funkčně vyřešenou koupelnu.

Detaily rozhodují

Kromě velkých součástí každé koupelny hrají roli i malé detaily, jako jsou vodovodní baterie, barva ručníků, dávkovač na mýdlo, sprchový závěs a další. Snažte se všechny doplňky sladit do jednoho stylu a podtrhnout s nimi celkový dojem z místnosti. Uvidíte, že výsledek bude vypadat moderně a příjemně kompaktně.Vsadit můžete na moderní jednoduché tvary a kontrastní barvy, ale chybu jistě neuděláte ani kombinací jemných vzorů podle vlastního vkusu.

Máte dost úložného prostoru?

Koupelnové skříňky, poličky a věšáky na ručníky jsou místa, jejichž velikost závisí na počtu členů rodiny a na tom, kolik věcí na nich potřebujete uskladnit. Někomu stačí málo prostoru, jiný pro své krémy a líčení potřebuje skoro celou jedno skříňku navíc. Při plánování nového vybavení do koupelny tedy zohledněte i to, zda získáte dostatek místa. V případě malých koupelen si to bude žádat trochu kreativního řešení, ale díky moderním kombinovaným skříním na něco jistě přijdete.

Publikováno: 28. 03. 2017 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Nápady

Autor: Alena Procházková