Vybavení

Dotykový vypínač představuje důležitý designový prvek interiéru

Jak to s vypínači začalo? ,,Já si na Vás posvítím“, řekl si jednoho dne americký vynálezce Thomas Alva Edison a vynalezl ideální kombinovaný světelný a tepelný zdroj, tzv. žárovku. Toto jednoduché zařízení k přeměně elektrické energie na světlo musí být něčím ovládáno, a proto byly na trhu postupně představovány otočné vypínače s pružinovým mechanismem, páčkové vypínače, kolébkové vypínače a klapkové vypínače.

Výrobními materiály vypínačů, jež výborně izolují, byly nejprve porcelán a později bakelitový výlisek. Dnes se vypínače vyrábí především z termoplastů (např. polypropylen apolykarbonát).

Vypínač pro interiérovou instalaci určený pro montáž pod omítku se skládá ze tří základních komponent, a to strojku, rámečku a klapky.

dotykový vypínač VL-C701-CR1

dotykový vypínač VL-C701-CR1

Dotykové vypínače

Tak jako žárovky jsou pro delší životnost a lepší energetickou účinnost postupně nahrazovány zářivkami, výbojkami a svítícími diodami (LED), tak i vypínače zaznamenaly značný pokrok ve svém vývoji.

Nové technologie nám umožňují ovládat naše lustry, lampy a jiná světelná zařízení dotykem, a nebo na dálku.

Dotykové vypínače vynikají nejenom funkčností, ale i kvalitou výrobního materiálu, precizností zpracování, moderním designem a komfortem ovládání.

dotykový vypínač VL-C701-SR2

dotykový vypínač VL-C701-SR2

IRONWOOD Australia s.r.o.

Dovozem, distribucí a servisem dotykových vypínačů značky LIVOLO se zabývá spolehlivá společnost IRONWOOD Australia s.r.o., jež provozuje internetový obchod exkluzivní dotykové vypínače Livolo s odkazem na webové stránky www.touchswitch.cz.

Nabízené dotykové vypínače Livolo s integrovaným elektronickým stmívačem, které uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky, jsou jedinečné nadčasovým designem, čistým vzhledem leštěného skleněného povrchu příjemného na dotyk, kvalitními výrobními materiály, precizním zpracováním, komfortem ovládání dotykem nebo dálkově a snadnou údržbou.

Skrytá a zapouzdřená elektronika pod dotykovým sklem a absence mechanických kontaktů předurčuje použití dotykových vypínačů i do prostor s relativní vlhostí do 95% RH, např. do koupelen.

Napište komentář