Ekologické čištění vody s nízkými náklady? Zkuste kořenovou čističku

Procesy čištění vody se obejdou bez zbytečných chemikálií a složitých zařízení. I přesto mohou být výsledky skvělé. Přírodní čištění vody je zajištěno pomocí procesů přirozeně fungujících v ekosystému. Jak to celé funguje a hodí se kořenová čistička i k rodinnému domu? To se dozvíte v tomto článku.

Čištění vody přírodními procesy

Technologie čištění vody s využitím přírodních procesů je poměrně stará. Hlavní funkci mají bakterie spolu s fyzikálními a chemickými procesy vychytávání a zneškodňování škodlivých sloučenin. K tomu všemu pomáhají rostliny. Často se využívá typ s vynořenými rostlinami, které mají kořeny zapuštěné v substrátu a jejich velká část je vidět nad hladinou. Díky tomu vzniká i jistá estetická a dekorativní funkce. Hlavní výhoda spočívá i v ekonomicky nenáročném provozu a relativně snadné údržbě. Důležitým základem je správná instalace a jednou za čas rekultivace a obnovení. Za zmínku určitě stojí fakt, že se jedná o ekologicky šetrný způsob bez negativních důsledků na okolí.

Výběr z různých typů a variant

Mezi kořenovými čistírnami můžeme vybírat v závislosti na velikosti objektu a objemu čištěné vody. Existuje i více typů, které se liší použitými rostlinami, vodní hladinou a směrem průtoku vody. Vzájemná kombinace jednotlivých faktorů vytváří funkční vegetační čistírnu s požadovaným filtračním efektem. Celý systém se dá snadno modifikovat i do menšího měřítka, kdy se hodí pro využití u rodinných domů, chat, chalup a podobně.

Na instalaci kořenové čističky si pozvěte odborníky

Aby kořenová čistička skutečně dobře fungovala, je nutné pozvat si na její instalaci prověřené odborníky. Dlouholeté ladění technologie vedlo k tomu, že výsledkem firmy Grania jsou kořenové čističky s vysokou efektivitou na menší ploše v porovnání s konkurencí. Pravidelné zavádění inovací, jako je například provzdušněná čistírna, pomáhá zlepšovat výkonnost. Výběr konkrétní velikosti a typu čističky konzultujte s odborníky, kteří vám doporučí optimální řešení.

Publikováno: 03. 04. 2017

Kategorie: Zahrada

Autor: Alena Procházková