Léto bez bazénu nepřipadá v úvahu. Ale jaký si pořídit?

V souvislosti s blížícím se létem možná přemýšlíte nad tím, jak parné dny strávíte. Tropická vedra překonáte díky klimatizaci nebo alternativě v podobě větráku. Jenomže nikdy to nebude ono bez vody. A to dá rozum, že vlastní zahradní bazén je mnohem lepší než přeplněné veřejné koupaliště. Vzhledem k dostupným cenám si ho může dovolit opravdu každý, což se v poslední dekádě projevilo na statistikách. Česká republika patří k evropským bazénovým velmocím – zahradní bazén nechybí na většině zahrad. Pokud jste s pořízením doposud váhali, dopřejte si letos senzační koupání v čisté vodě a bez přítomnosti masy cizích lidí!

I nadzemní bazén může splnit vaše očekávání

Máte omezený rozpočet? Nevadí, protože nadzemní bazény vaši peněženku nevyždímají. Pomineme-li nízkou pořizovací cenu, měli bychom se zmínit i o dalších výhodách. Nadzemní bazény nevyžadují příliš mnoho prostoru, montáž je rychlá a zvládnete ji i bez pomoci. Nebudete muset provádět žádné stavební úpravy (vyjma zarovnání povrchu pod bazénem) a ušetříte nemalou částku za provoz. Skvělou volbou jsou plastové nadzemní bazény, které vydrží ve skvělé kondici po mnoho let a když se poškodí, většinou je lze opravit.

Zapuštěný bazén pro náročné

Potrpíte si na vysoký standard? Zapuštěné plastové bazény patří k tomu nejlepšímu, co je v segmentu bazénů k mání. Deskový polyproplylen je zdravotně nezávadný, odolá vůči mechanickému poškození, neztrácí barvu a umožňuje výrobu v libovolném tvaru. Klasiku představují plastové kruhové bazény, ale poptávka je i po oválných, čtvercových a atypických tvarech. Navzdory nezbytným stavebním úpravám je instalace plastového zapuštěného bazénu poměrně nenáročná a rychlá. Ať už si nakonec vyberete nadzemní nebo zapuštěný bazén, poohlédněte se po něm u výrobce, který vám garantuje špičkovou kvalitu za dostupnou cenu. K renomovaným českým firmám patří Izoplast a.s., která vyrábí plastové bazény přes dvacet let.

Publikováno: 14. 05. 2016

Kategorie: Bazény

Autor: Alena Procházková