Umělé vánoční stromky vypadají jako živé. Jak si vybrat ten správný?

Proč zatěžovat životní prostředí tím, že každý rok na dva týdny pokácíme živý strom, který musel růst několik let? Umělé vánoční stromky dnes vypadají dokonale jako živé, a navíc si je pořídíte pouze jednou, a pak jen užíváte kouzla Vánoc.

Umělé stromky z 3D jehličí

Luxusní vánoční stromeček, který skutečně vypadá jako živý, je vyroben pomocí speciální technologie. Umělé vánoční stromky z 3D jehličí jsou vyráběny metodou vstřikování plastu do forem. Právě tím se dosáhne dokonalé repliky podoby přírodního jehličí. Odolný a flexibilní materiál zajišťuje, že stromek na první pohled nerozeznáte od živého. Jeho přirozenost a věrohodnost je jasným určujícím rysem. Na krátký čas lze tento stromeček umístit také do exteriéru.

Stromky z PVC

Jehličí těchto stromečků tvoří klasické nařezané proužky z PVC. Do nedávna se jednalo o jediný způsob, jak imitovat jehličí. Výhodou tohoto stromečku je jeho nízká pořizovací cena a také velká hustota jehličí. Na první pohled jistě poznáte, že se jedná o imitaci, a nikoliv o živý stromeček, proto je tato varianta vhodná například do kanceláře. Jehličí vytvořené ze slabší PVC folie poměrně brzy ztrácí na své pevnosti, a proto se stane, že může časem ztratit i svůj původní tvar.

Jaký stromeček vybrat?

Ještě do nedávné doby bylo jasné, že pokud si pořídíte stromeček z PVC, bude na první pohled zřejmé, že máte umělý stromeček. Dodnes tato varianta představuje velmi levnou možnost, jak si stromeček obstarat. Certifikované umělé stromečky vyrobené z 3D jehličí dnes plně nahrazují živý stromek. Na první pohled skutečně nepoznáte, že se jedná o výrobek, nikoliv o živý strom. Tato varianta je sice nákladnější, ale s jistotou lze říci, že vydrží po mnoho let. Jaký stromeček zaujal vás?

Publikováno: 11. 09. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: Alena Procházková